Hradec Králové se udržel v první lize

• 12
Kadaň - I v příští sezoně se bude hrát v Hradci Králové první hokejová liga. Rozhodla o tom sobotní výhra východočeských hráčů v Kadani 5:4 v prodloužení. Domácí záchranu druhé nejvyšší soutěže vybojovali už před tímto zápasem. Skupinu o udržení vyhráli, Hradec obsadil druhou příčku.

Třetí skončil Beroun, jenž dnes porazil Hvězdu Brno a nasbíral rovněž 52 bodů. Beroun a Hvězda budou hrát baráž s nejúspěšnějšími týmy z druhé ligy.

Pro Hradec nezačalo důležité utkání dobře, když v 5. minutě v oslabení ujel domácí Kajer a překonal brankáře Duška. Soupeř však rychle odpověděl a Hendrych potrestal vyrovnávací brankou špatné střídání Kadaně.

Ve druhé třetině zvýšil Derfler na 2:1, a když Kříž v přesilovce ranou od modré čáry pokořil Duška potřetí, zdálo se, že domácí vyhrají. Hosté však v 35. minutě z trestného střílení snížili díky Pahulákovi. Rozhodčí pak za protesty udělil Kašíkovi a Kajerovi desetiminutový trest a vzápětí Polák vyrovnal.

V poslední třetině šli hosté poprvé do vedení, ale Kajer v 53. minutě z dorážky vyrovnal. V prodloužení se přiklonilo štěstí k Hradci. Jeho hráči přečíslili domácí obranu a Frosch dal rozhodující gól.

Ani nejvyšší letošní výhra nezachránila Beroun před pádem do baráže o udržení v první lize. V té už ale Středočechy nepovede jako hlavní kouč Ladislav Slížek, neboť jej od pondělí ve funkci vystřídá exkladenský Otakar Vejvoda.

Povinnou výhru nad Brnem odstartoval v polovině zápasu dělovkou obránce Kubeš, posila z Plzně. Beroun pak skóre v pohodě zvyšoval a dva inkasované góly už šly spíše na vrub nekoncentrovanosti v závěru zápasu.

Výsledky:
Kadaň - Hradec Králové 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
5. a 53. Kajer, 28. Derfler, 35. Kříž - 7. Hendrych, 35. Pahulák, 36. Polák, 50. Filip, 63. Frosch. Rozhodčí: Vlček - Novák, Špringl. Vyloučení: 7:2, navíc Kajer 10 min., Kašík 10 min. plus do konce utkání - Procházka 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Beroun - Hvězda Brno 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)
36. a 40. Slížek, 43. a 55. Křesťan, 30. Kubeš, 47. Gron - 52. a 55. Kučera. Rozhodčí: Würtherle - Fiala, Urban. Vyloučení: 7:8, navíc Pojkar (Beroun) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 250.