Kotel ústeckých fanoušků.

Kotel ústeckých fanoušků. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Hokejisté Ústí třináctou výhrou vytvořili klubový rekord

• 2
Lídr první hokejové ligy z Ústí nad Labem vytvořili výhrou 4:3 nad Třebíčí klubový rekord v počtu vítězných utkání po sobě. Těsný úspěch nad předposledním celkem soutěže byl už celkově třináctým v nepřerušené sérii. Čtvrtá Jihlava zvítězila na ledě Olomouce 2:1 po nájezdech a bodově se dotáhla na svého soupeře.

Ústí vyhrálo úvodní třetinu přesvědčivě 3:0, díky Kloboučkovi a Třetinovi se prosadilo hned dvakrát v přesilové hře. Druhý střelec záhy skóroval podruhé. Stejný počin se ale na druhé straně povedl v prostřední části i třebíčským Valentovi a Havlovi a skóre bylo 3:2.

Domácí před netradičně nízkou návštěvou ve třetí třetině odskočili zpátky na rozdíl dvou branek zásluhou Ludvíka. Po snížení Třebíče na konečných 3:4 domácí vedení s přehledem drželi a svou rekordní sérii si nenechali uniknout.

Olomouc s Jihlavou prohrávala už od desáté minuty, kdy Zeman s Čachotským zužitkovali přečíslení dva na jednoho. Na vyrovnání si Hanáci počkali až do poloviny zápasu, ve skrumáži před brankou dorazil Dopitovo nahození Herman a využil dvojnásobnou přesilovku.

Další branka už k vidění nebyla, bezgólové bylo i prodloužení plné vyloučení. V samostatných nájezdech se za Jihlavu prosadili Jeslínek a Hubáček, na druhé straně pouze Pšurný, a tak mají oba soupeři po 26. kole na kontě 52 bodů a 49 inkasovaných branek. Ve prospěch Olomouce v tabulce hovoří jen jeden vstřelený gól navíc.

Šumperk - Beroun 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
1. Hlinka, 15. Tesařík, 24. Vrdlovec z trestného střílení, 50. Červenka, 55. Brunec - 40. Stromko, 59. Jonáš. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 528.

Hradec Králové - Kadaň 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
17. Čížek, 29. Budínský, 62. Hendrich - 6. Diviš, 24. Polák. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:3, navíc Malinský (Kadaň) 10 min. Bez využití. Diváci: 731.

Olomouc - Jihlava 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
32. Herman - 10. Čachotský, rozhodující sam. nájezd Hubáček. Rozhodčí: Přikryl - Chocholouš, Reich. Vyloučení 8:10, navíc Marosz (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1 074.

Slovan Ústí nad Labem - Horácká Slávia Třebíč 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
12. a 16. Třetina, 5. Klobouček, 44. Ludvík - 32. Valenta, 33. L. Havel, 54. Dolníček. Rozhodčí: Humpolíček - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:7, navíc Sedlák (Ústí) 10 min. Využití: 2:3. Diváci 1 250.

Chomutov - Písek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
16. Mrázek, 28. Hřebejk, 43. Procházka, 44. Heřman - 30. Žovinec. Rozhodčí: Čech - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 8:7, navíc Všetečka (Písek) 10 min. Využití 1:1. Diváci: 1 263.

Most - Litoměřice 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
55. Klíma - 11. a 25. Novák, 12. Kafan, 31. Evan. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Arazimová. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 508.

Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.