Hokejisté Olomouce poprvé vyhráli doma

Olomouc - Poslední tým prvoligové tabulky trápil hokejisty Olomouce až do poslední minuty. Písek totiž bojoval o cenný bod, ale nakonec zvítězili domácí Kohouti 2:1. „Bylo to vítězství vůle. Na koukání to moc nebylo,“ uznal trenér Kamil Přecechtěl. Olomouc začala dobře a vedla už ve čtvrté minutě, další branky ale do první sirény nepřišly, i když domácí měli k dispozici čtyři přesilové hry.

„To je náš největší problém. Jiný tým by vedl po první třetině o tři góly a bylo by po zápase. Nám se to nedaří,“ poznamenal trenér.

Gólově pojistil Ministr vedení až ve 35. minutě, ve stejné minutě ale hostující Nouza dokázal snížit. „Místo toho, abychom se uklidnili, necháme si dát gól. Problém není v kondici, ale v hlavě,“ krčí rameny Přecechtěl.

Poprvé se v domácím prostředí představil Jaroslav Svoboda, hráč Dallasu. Prokázal, že bude tahounem mužstva, a nahrál Ministrovi na druhý gól.

Trenéra Přecechtěla přesvědčil, že bude posilou. „Na ledě jsou vidět jeho kvality. Není zbrklý, dokáže si počkat na ideální pozici pro přihrávku.

Vedle něj roste také Ministrův výkon.“ Trenér Kohoutů věří, že i těsné vítězství bude mít na jeho svěřence blahodárný vliv. Olomouc v dalším kole zajíždí do Mladé Boleslavi a pak přivítá Kometu Brno.

„V Boleslavi nemáme co ztratit a Brno přijede hrát hokej. I proto bychom už mohli hrát trochu uvolněněji,“ věří trenér.

Příští domácí zápas se hraje v Olomouci v pondělí v netradičním termínu. „Fotbalová Sigma hraje televizní dohrávku proti Baníku, a proto jsme zápas posunuli, aby fanoušci mohli stihnout obě utkání. Proti Brnu se bude začínat v 19 hodin,“ řekl generální manažer HC Olomouc Ivo Kuba.