Jihlava - Vrchlabí

Jihlava - Vrchlabí - Momentka z utkání Jihlava - Vrchlabí. | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Hodek potvrzuje pověst kanonýra, už dal čtyři góly

• 1
Před sezonou se vrátil do Jihlavy s vizitkou velmi dobrého střelce a tu taky zatím v Dukle stoprocentně plní. Jihlavský tým nemá v novém soutěžním ročníku produktivnějšího střelce než je Daniel Hodek. Čtyřiatřicetiletý útočník si připsal na konto po pěti odehraných kolech čtyři góly a tři přesné přihrávky. "Určitě jsem spokojen, ale jde hlavně o to, aby šlapalo celé mužstvo," uvedl zkušený hokejista.

V pondělním utkání na ledě Poruby se Hodek prezentoval hned dvěma přesnými zásahy a výrazně tak pomohl Dukle k vítězství 4:2. "Herně to z naší strany nebylo nic moc, můžeme být rádi, že soupeř v první třetině nedal o dvě nebo o tři branky víc. Ale pak jsme hru srovnali a vyhráli," oddechl si hostující kanonýr.

Díky tříbodovému zisku ze souboje na severu Moravy se Dukla posunula už na šestou příčku prvoligové tabulky. "Zatím je to dobrý, uvidíme, jak nám to půjde dál," nechtěl předbíhat Hodek.

Dnes čeká na jihlavské hokejisty další utkání. Na Horáckém zimním stadionu přivítají od 17:30 nováčka soutěže z Benátek nad Jizerou.

"Určitě nemůžeme nikoho podcenit. Musíme do nich hned na začátku vlítnout, a kdybychom první třetinu vyhráli o dva tři góly, bylo by to super," nastínil plány pro dnešní večer.

Nereálný cíl to rozhodně není, ještě ani v jednom ze tří letošních domácích soubojů totiž Dukla úvodní dvacetiminutovku neprohrála.

Hned v prvním zápase s Vrchlabím dal dokonce Hodek gól už po dvaceti vteřinách hry. Co takhle srazit hranici ještě o kousek níž? "Jo, to by bylo pěkný, ale není to nutný. Hlavně, aby z toho byly tři body," usmíval se jihlavský útočník.