Momentka z utkání Ústí nad Labem - Šumperk (bílá)

Momentka z utkání Ústí nad Labem - Šumperk (bílá) | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Litoměřice, Vsetín i Třebíč jsou prohru od vyřazení ve čtvrtfinále

• 9
Vítěz základní části Litoměřice, druhý Vsetín i třetí Třebíč prohrávají ve čtvrtfinálové sérii na tři vítězné zápasy 1:2 a jsou jednu porážku od vyřazení z play off první hokejové ligy.

Litoměřice podlehly v Prostějově 5:6, Vsetín prohrál v Praze se Slavií 3:5 a Třebíč ztratila zápas v Sokolově po porážce 3:4 v prodloužení. Čtvrtá Jihlava získala postupový mečbol díky výhře v Přerově 3:1. Čtvrté duely se hrají v úterý na stejných místech.

V Prostějově padlo v první třetině šest branek. V čase 3:44 se radovali z úvodní branky domácí, když skóroval Šimon Jelínek. Za Litoměřice mezi 9. a 12. minutou otočili stav Marek Berka s Josefem Jíchou, ale v 18. minutě vyrovnal v přesilové hře Jan Rudovský, za dalších 62 sekund získal Jestřábům vedení Jan Štefka a po 17 vteřinách zvýšil Jan Kloz.

V druhém dějství nejdříve snížil Tomáš Křehlík a ve 28. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení svým druhým gólem v utkání Jícha. V čase 31:45 se v přesilovce prosadil také podruhé v zápase Kloz a vrátil Jestřábům vedení. V úvodu třetí části srovnal Lukáš Válek na 5:5, ale v 57. minutě rozhodl Martin Novák.

Vsetín sice v Edenu ve 4. minutě otevřel skóre díky brance Romana Půčka, ale v čase 15:02 vyrovnal Tomáš Knotek a ve 27. minutě během 47 sekund Slavia otočila stav na 3:1. Nejdříve využil výhodu pěti proti třem Filip Vlček a v pokračující klasické přesilovce při trestu Jiřího Říhy na pět minut a do konce utkání skóroval i Jan Kern.

V 37. minutě využil další početní výhodu Petr Kafka a za 58 sekund při hře čtyř proti čtyřem Daniel Kružík upravil stav už na 5:1. Valaši v poslední dvacetiminutovce zmírnili porážku díky gólům Ondřeje Smetany a Luboše Roba.

V Sokolově po bezbrankové úvodní třetině skóroval jako první v čase 22:25 Vojtěch Střondala, který využil přesilovou hru. V 31. minutě zvýšil Martin Šťovíček, ale hned za 25 sekund se za domácí prosadil Tomáš Vracovský a šest sekund před druhu přestávkou smazal ztrátu Ondřej Jurčík. V 52. minutě otočil stav Vojtěch Tomi, ale v čase 54:07 vynutil prodloužení Ladislav Bittner. V 72. minutě rozjásal domácí Stanislav Vrhel.

Přerovu se proti Jihlavě podařil vstup do utkání a po 117 sekundách zajistil Zubrům vedení Filip Dvořák. Dukla odpověděla ve 34. minutě, kdy se trefil ve vlastním oslabení Filip Dundáček. Na začátku třetí třetiny poslal tým z Vysočiny do náskoku Filip Seman a devět sekund před koncem pečetil výsledek Tomáš Čachotský.

Ústí nad Labem dělí jediná porážka od pádu do druhé ligy, kde naposledy Slovan působil v sezoně 1999/2000. Od té doby hrál v druhé nejvyšší soutěži a v ročníku 2007/2008 dokonce i extralize. V sérii play down na čtyři vítězství po porážce v Šumperku 0:2 prohrává 1:3 na zápasy.

Draky dostal do vedení ve 49. minutě kapitán Denis Kindl a necelých pět minut před koncem pojistil výsledek Petr Kratochvíl. Gólman Vojtěch Mokry udržel díky 27 zákrokům čisté konto. Vítěze série čeká baráž o udržení s vítězem druhé ligy.

HC Slavia Praha - VHK ROBE Vsetín 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Branky: 15:02 T. Knotek (P. Kafka, Kern), 26:13 Vlček (P. Machač, Jaroslav Brož), 27:00 Kern (T. Knotek, P. Kafka), 36:14 P. Kafka (T. Knotek, Poletín), 37:12 Kružík (Vlček, R. Havel) - 03:20 R. Půček (Kucharczyk, Klímek), 49:57 Smetana (A. Zeman, Hořanský), 57:26 Rob (Smetana, Jonák). Rozhodčí: Kostourek, Pilný – Jindra, Štofa. Diváci: 1566. Stav série: 2:1

HC Slavia Praha M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – T. Pšenička, P. Machač, Kružík – P. Kafka, T. Knotek (A), Kern – R. Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož.

VHK ROBE Vsetín J. Málek (25. Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, J. Říha, Hryciow, Buchta – Jonák (C), R. Vlach, Rob – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Berger, Venkrbec, Hořanský – Gago, Pitule, A. Zeman.

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3P (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 30:37 Vracovský (Radek Jeřábek), 39:54 Jurčík (D. Přibyl, Kverka), 51:47 Tomi (Jurčík, Hašek), 71:04 Vrhel (Jurčík, Kadeřávek) - 22:26 Střondala (Poizl, Vodný), 30:13 Šťovíček (Ferda), 54:06 L. Bittner (Střondala, Poizl). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Belko, Kokrment.. Diváci: 990. Stav série: 2:1

HC Baník Sokolov A. Beran (31. Cichoň) – J. Novák, Kadeřávek, J. Pohl, Radek Jeřábek, Vodička, Klejna, A. Rulík – Jurčík (A), Vrhel, Tomi – J. Konečný, Kverka (A), D. Přibyl – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda – Vracovský, T. Rohan (C), V. Bílek.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Popela – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – D. Sklenář, Nedvídek, Střondala – Meluzín, Vodný (A), Gajarský – Krliš, D. Michálek, Ferda (A).

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)

Branky: 03:46 Š. Jelínek (Račuk), 17:18 Rudovský (Husák, Jiránek), 18:15 Štefka (Račuk, Klimíček), 18:32 J. Kloz (Martin Novák, Husák), 31:49 J. Kloz (Husák), 56:52 Martin Novák (Mrázek, J. Kloz) - 08:23 Berka (Válek, R. Přikryl), 11:46 J. Jícha (Kracík, Martin Procházka), 24:16 Křehlík (Hauser), 27:09 J. Jícha, 42:50 Válek (R. Přikryl, Kracík). Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň – Hanzlík, Blažek. Stav série: 2:1

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Vala, A. Havlík, Staněk, P. Krejčí – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, T. Koblížek, M. Švec – Štefka, Račuk, Š. Jelínek – Podlaha.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Sluka) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), Černohorský, Jebavý (A), Martin Böhm – Válek, R. Přikryl, Berka – J. Jícha, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Rouha, Hauser – Smola, Daniel, Tlačil.

HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 01:57 F. Dvořák (Sebera, Matěj Svoboda) - 33:28 Dundáček (T. Havránek, L. Mareš), 42:41 F. Seman (Bilčík, Čachotský), 59:51 Čachotský (Skořepa). Rozhodčí: Cabák, Květoň – Maštalíř, Kráľ. Stav série: 1:2

HC ZUBR Přerov Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, Hrdinka, R. Černý, Krisl (C), Ševčík, Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Doležal (A), Süss, Goiš – Tadeáš Král, Pechanec, Herman – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Sebera.

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 48:13 D. Kindl (Vildumetz, Žálčík), 55:14 P. Kratochvíl (Šuhaj). Rozhodčí: Čech, Horák – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 1 117. Stav série: 3:1

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Kohút, J. Kučera, Vachutka – P. Kratochvíl, Macuh, Šuhaj – Antoníček, Šilhavý, A. Furch.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina, Jasečko, Vladimír Brož, Kottek, Trefný, E. Mareš, Záruba – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – O. Bláha, T. Urban, Š. Bláha – Bernat, T. Čermák, Jouza – Milfait, Severa.