Přípravný duel mezi Českými Budějovicemi a Plzní sledovalo zaplněné hlediště.

Přípravný duel mezi Českými Budějovicemi a Plzní sledovalo zaplněné hlediště. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Prohru Budějovic s Plzní viděly přes tři tisíce fanoušků

• 4
Novou hokejovou sezonu zahájili v Budvar aréně. Premiérový domácí duel nadcházejícího ročníku si nenechalo ujít 3 172 diváků. Výhru ale neviděli. Prvoligoví hokejisté Budějovic prohráli v přípravě s extraligovou Plzní 2:3 a už ve čtvrtek je čeká další test.

Od jediného okénka, kde se prodávají lístky, se táhne zástup lidí až na schody mezi oběma halami. I ve stínu je okolo třiceti stupňů.

Za pár minut začne přátelský zápas hokejistů Motoru proti extraligové Plzni. Poprvé se prvoligové Budějovice v sezoně ukážou doma. Poprvé se na domácí střídačku postaví oblíbený trenér Václav Prospal.

„Ještě potřebuju dva lístky, ale to je docela velká fronta,“ říká své kamarádce jedna z příchozích slečen. „Ubíhá to rychle, pojď,“ odpovídá jí drobná blondýnka, která na vstupenku čeká už pár minut.

„Sice jsem se osobně na tréninku nebyl podívat, ale co jsem četl v novinách, tak makají tvrdě. Letos už určitě postoupíme. Přišel jsem také kvůli Prospalovi, jemu věřím, že to dokáže,“ zdůrazňoval včera ve frontě stojící fanoušek Martin.

17.8. ČB - Chabarovsk 18.00

Na úvodní vhazování utkání už z hlediště dohlížely přes tři tisícovky diváků. „No jo, přestávka je dlouhá. Na hokej jsem se už těšil, celkově jsem na to zvědavý,“ pousmál se Radim Vorpel ještě před samotným začátkem zápasu.

Ten vyšel lépe domácím, kteří byli oproti Plzeňským v prvních minutách duelu daleko víc vidět. Sotva celá hala doskandovala jméno nového hlavního kouče Václava Prospala, Motor se ujal vedení. Ve druhé minutě první třetiny kanadská posila Jihočechů Cody Bradley našla před brankou Jakuba Doktora, ten si roztáhl brankáře soupeře Dimitriho Milchakova a prostrčil mu puk za záda.

Do sestavy Českých Budějovic se po pěti letech vrátil odchovanec Jiří Šimánek, kterého trenéři Prospal s Totterem po zranění vyzkoušeli ve třetí formaci právě s Cody Bradleym a Jakubem Babkou. Obranu vyztužili kapitán Zdeněk Kutlák či René Vydarený. Ani to ale nepomohlo, Plzeň vyrovnala v 18. minutě, gól vstřelil Denis Kindl.

Druhá třetina se naopak domácímu týmu nepovedla vůbec. Hráči Motoru až moc často nechávali Plzeňské dojet ke Kváčovi a tlak Západočechů sílil. Prospal na střídačce střídal klidný postoj se založenýma rukama s vášnivými promluvami k hráčům a gestikulacemi. Nic platné to ale nebylo, ve 23. minutě Plzeň otočila skóre a ujala se vedení 2:1 díky trefě Petra Kodýtka, který si Kváču rozhýbal a poslal mu puk pod betonem. Ve 37. minutě přidal třetí gól Jaroslav Kracík po hrubých chybách domácí obrany.

Kouč Prospal musel sáhnout k time outu, aby hru oživil. Ospalí byli nejen hráči ve žlutých dresech, ale i diváci.

Na přípravu výborně zaplněnou halu vyburcovala na začátku třetí třetiny až dohrávaná čtyřminutová přesilovka, ve které si domácí vypracovali slibné šance na snížení.

Snížil až v 56. minutě v přesilovce pět na tři nováček Lukáš Endál, to ale bylo včera vše.

Už zítra čeká na České Budějovice další zkouška. Do Budvar arény přijede k přípravnému utkání kazašský Pavlodar. Zápas zase začne v 17.30 hodin.