Mladá Boleslav - Chomutov

Mladá Boleslav - Chomutov - Chomutovský brankář Horčička dostává gól ve finále první ligy. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Boleslav třetí finále velkolepě otočila

• 14
Chomutov - Parádní zápas, nevídaný thriller. Hokejisté Mladé Boleslavi byli v třetím zápase finále první ligy v Chomutově na odpis, ztráceli tři góly, přesto nakonec před vyprodaným stadionem vyhráli 6:5 po nájezdech! I díky hattricku Nouzy. V sérii vedou už 3:0 a v neděli mají na soupeřově ledě první postupový mečbol do baráže o extraligu.

Úvod zápasu? V čardášovém tempu! Stačilo devět minut a našlapané tribuny viděly tři góly. Domácí začali sebevědomě, jak to na svém ledě umějí.

Konkurenta zmáčkli a udeřili jako první: Kostourek už v 5. minutě objel branku a pod boleslavským brankářem Cháberou, který dorazil na výpomoc z extraligových Českých Budějovic, poslal puk do sítě.

Netrvalo dlouho a chomutovští fanoušci znovu mávali šálami. První přesilovka se domácím dlouho nevedla, a přece v ní nakonec dali druhý gól. Útočník Hašek měl u levé tyčky odkrytou branku.

Jenže hosté, do té doby neviditelní, kontrovali jen za 80 vteřin. Pěkná kombinace Králova útoku skončila střelou vedle, zpoza branky však vyjel Nouza a kotouč poslal do správného místa - 1:2 z pohledu Mladé Boleslavi.

Start do druhé třetiny, to byla ještě zběsilejší jízda než v první části. Posuďte sami.

Čas 20:56 - 3:1, domácí Trefný zblízka proměnil přesilovku.

23:28 - 3:2, chomutovský Polanský nejdřív nevyužil sólo v oslabení, z protiútoku Nouza s Králem přečíslili domácí obranu a první jmenovaný v početní výhodě snížil.

25:10 - 4:2, rozjetý Hašek u tyčky vložil hůl do střílené přihrávky Ťupy od modré čáry.

"Cedník, cedník," skandovali fanoušci posměšně na brankáře Cháberu. Domácí ke konci druhé třetiny přišli o Tauše, dostal trest na 5 minut plus do konce zápasu. Způsobil krvavý šrám Lukáčovi.

Když i zkraje třetího dějství Chomutov skóroval, tentokrát zásluhou Heinischovy střely do růžku branky, z amplionů zněl popěvek: "Pátá, právě teď odbyla pátá." Chomutov  vedl 5:2.

Hotovo? Vypadalo to tak. Omyl!

Hosté se vzepjali k velkolepému finiši. Nakopla je dvojnásobná přesilovka, v níž Kolafa přesně pálil od modré čáry. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou snížil na rozdíl jediné branky Šebesta.

Jenže to nebylo všechno. Mladá Boleslav si okamžitě vzala oddechový čas. A vyplatilo se. Rozhození domácí nechali před brankářem Horčičkou volného Nouzu, který v čase 58:37 svým třetím gólem vyrovnal.

Prodloužení se hrálo ve vysokém tempu. Nejdřív byla o fous nebezpečnější Mladá Boleslav, pak Chomutov. Gól nepadl. V nájezdech tentokrát Boleslav nestřídala brankáře jako v rozstřelu prvního zápasu. A znovu uspěla. Rozhodl ve čtvrté sérii kapitán Král, když se předtím trefili jen Mikulík a domácí Polanský.

V neděli od 17.30 hodin se hraje opět na chomutovském stadionu čtvrté utkání série.

. hlasy trenérů:

Leo Gudas (Mladá Boleslav): "Konečně jsme dokázali, že můžeme vyhrát i venku. Krásný pocit. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Nehráli jsme špatně, ale dělali jsme chybičky, kterými jsme soupeře pustili do jeho hry. Domácí pak možná nemohli, možná jen bránili výsledek a tím nás vrátili do zápasu. Byla to jejich velká chyba. Důležité bylo, že jsme ani při třígólové ztrátě nepolevili. A pak soupeři vnutili svou hru."
Martin Pešout (Chomutov): "Rozhodčí daroval soupeři přesilovku 5 na 3, to rozhodlo. První faul si vymyslel, při druhém vyloučení náš hráč jen píchnul do kotouče, to by se podle mě nemělo posuzovat jako zakázané vyhození. Mladá Boleslav dala gól a my jsme pak udělali dvě triviální chyby, díky kterým vyrovnala. Začali jsme se bát o výsledek, přestali jsme hrát, vyklidili střední pásmo. V prodloužení jsme zase chtěli dát gól, dvakrát jsme ale byli strženi před prázdnou brankou. Ale v takovém čase to zřejmě už fauly nejsou. Nevím, co si o tom mám myslet. Soupeř má na nájezdy excelentní exekutory, proto jsme je už podruhý prohráli. Kvůli atmosféře a našim fanouškům mě náš kolaps v závěru mrzí. Zasloužili si, abychom dneska vyhráli. Už kvůli nim nemáme právo se na to v neděli vykašlat."

Chomutov - Mladá Boleslav 5:6n

Branky: 5. Kostourek, 8. Hašek (Jeslínek, Šíp), 21. Trefný (Kostourek, Jíra), 26. Hašek (Ťupa), 45. Heinisch (Jíra, Ťupa) - 9. Nouza (Král, Gombár), 24. Nouza (Král), 54. Kolafa (Lukáč, Šebesta), 57. Šebesta (Sýkora), 59. Nouza (Gombár), rozh. samostatný nájezd Král. Rozhodčí: Šindler, Šír - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:10, navíc Tauš 5 min. + do konce utkání - Schnabel 10 min. Využití: 2:2. Diváků: 7 000 (vyprodáno). Stav série: 0:3. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:3 - 0:0.

Chomutov: Horčička - Révay, Trefný, Chatrnúch, Všetečka, Bombic, Ťupa, Kolda, Kloz - Jíra, Kostourek, T. Polanský - Boušek, Šíp, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj. Trenéři: Pešout a Buchal.
Mladá Boleslav: Chábera (58:37 - 58:54 M. Růžička) - Bauer, Schnabel, Lukáč, Kolafa, Mocek, Jindra, Drábek, D. Mazanec - Nouza, Král, Gombár - Fiedler, Boháč, Šebesta - Mikulík, Šindel, Eiselt - Rumpel, T. Sýkora, Handlovský. Trenéři: Kaňkovský a L. Gudas.