Zlín doma zaváhal, Sparta zvýšila náskok

• 35
Sparta znovu vede hokejovou extraligu o pět bodů před Zlínem. Zatímco lídr vyhrál ve 28. kole 4:2 na ledě Znojma, Zlín v domácím prostředí podlehl Vítkovicím 2:5. Ztratila i třetí Slavia, která prohrála v Plzni 2:3, když vítězný gól domácích vsítil David Moravec, jenž hrál za Plzeň poprvé po výměně z Vítkovic.

Kladno porazilo beznadějně poslední Jihlavu 4:2 a na třetí Slavii ztrácí jediný bod. Dvěma góly a asistencí se blýskl Martin Procházka.

Navrátilec Jiří Hudler se asistencí podílel na remíze Vsetína v Třinci 2:2. Domácí měli blíž k vítězství, ale Richard Král neproměnil trestné střílení.

Litvínov ve třetí třetině zápasu s Pardubicemi ztratil dvoubrankový náskok a nakonec prohrál v atraktivním utkání 4:5 v prodloužení. Rozhodl Škoulův faul, který ztrestal Mikeska.

Liberec doma opět nezaváhal a vydřel výhru 4:3 nad bojovnými Karlovými Vary.

Znojmo - Sparta 2:4
Dvě branky útočníka Chabady zvýšily sparťanský náskok v lize, zároveň po pěti zápasech utnuly sérii znojemské neporazitelnosti. Už ve 14 vteřině zakončil forvard přesnou střelou svůj drzý průnik, ještě do konce třetiny pak posunul druhým gólem tým k rozhodujícímu náskoku. Na něj už Znojmo nedokázalo zareagovat.

Dále čtěte: Sparta má nejlepší mužstvo, uznal Hořava

Miloslav Hořava (Znojmo): "Sparta i v tomto utkání potvrdila, že extraligovou tabulku vede naprosto zaslouženě. Hrála důrazněji, její hráči lépe bruslili a hlavně vstřelili branky, a to rozhodlo."
Slavomír Lener (Sparta): "My jsme samozřejmě věděli, že Znojmo jde výkonnostně nahoru a podle toho jsme se na utkání připravili. Hráli jsme zodpovědně zezadu, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující."

Branky a nahrávky: 6. Toman (Bičánek, Eliáš), 60. Haman (Benák) - 1. Chabada (D. Výborný), 16. Chabada (D. Výborný, Ton), 53. Kratěna (Hlaváč, Pilař), 60. P. Nedvěd (Broš). Rozhodčí: Bolina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4300. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2.

Znojmo: Vokoun - Soudek, Mojžíš, Němeček, Bičánek, Benák, Toman - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Plášek, Pucher, Uram - Vorel, Haman, I. Rachůnek - Barus, Hradecký, Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.
Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Řezníček, Schnábel, Dobroň, Majeský, Pilař, L. Procházka - Netík, Broš, Chabada - Kratěna, Marek, Hlaváč - Kašpařík, D. Výborný, Kotrla - Ton, Nedvěd, Olesz. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Zlín - Vítkovice 2:5
Mistr doma sehrál další mizernou partii, Vítkovice po zásluze odvážejí tři body. Hosté, kteří byli neustále o krok vepředu, o vítězství rozhodli v poslední třetině. Zlín předtím dokázal jejich náskok v přesilovkách dvakrát srovnat, ale v závěrečné části neměl šanci. Dvakrát se neubránil v oslabení, skóre zvýraznil v poslední minutě Irgl.

Dále čtěte: Mistr doma opět padl, potřetí ze čtyř zápasů

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Po dobrém výkonu v Pardubicích se ani nechce věřit tomu, jak jsme dnes hráli. Vítkovice byly jednoznačně lepší. Musíme se rychle vzpamatovat, protože v sobotu na Spartě bychom s takovou hrou jen těžko mohli myslet na úspěch. Murína píchlo ve druhé třetině v koleni, proto jsme ho raději před třetím dějstvím stáhli ze hry."
Vladimír Vůjtek (Vítkovice): "Po prohře s Kladnem jsme vybojovali velmi cenné vítězství, které nás drží ve hře o play off. Atmosféra nebyla v posledních dnech moc dobrá, ale po pohovorech si hráči uvědomili, že se musejí soustředit jen na hokej. Za dnešní výkon musím mužstvo pochválit, i když při prvních dvou brankách jsme měli štěstí a Zlínem to otřáslo. Je potěšitelné, že jako nejhorší tým při přesilovkách jsme dnes vstřelili dvě branky v početní výhodě."

Branky a nahrávky: 18. Balaštík (Leška, M. Erat), 38. Blaťák (Balaštík) - 13. Köhler (Hulva), 35. Hubáček (Krenželok, Šimíček), 49. Varaďa (Burger, J. Štefanka), 53. Burger (Černošek, Šimíček), 60. Irgl (Malík). Rozhodčí: Florián - Český, Kostka. Vyloučení: 7:7, navíc Kubina (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4663. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:3.

Zlín: Murín (41. M. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik - Mokrejš, Kristek, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, Malík, D. Mocek, Hudec - I. Padělek, Turek, J. Štefanka - Varaďa, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - M. Tomášek, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.

Třinec - Vsetín 2:2
Rychlý gól Třineckým nepomohl. Rozsíval netrefil prázdnou branku a domácí se propadli do beznaděje. Ztráceli puk, nedokázali si přihrát a jako obvykle zahazovali šance. Několikrát jeli tři na jednoho, ale ani nevystřelili. Ožili až ve třetí třetině po změnách v sestavě, kdy aspoň vyrovnali. Rozhodnout mohl Král, jenže v 54. minutě nedal trestné střílení.

Dále čtěte: Navrátilec Hudler pomohl Vsetínu k remíze

Pavel Marek (Třinec): "Začali jsme dobře, ale neutrhli jsme se na dva góly, abychom se uklidnili. Z naší strany v tom byla sice velká snaha, ale hra byla hodně křečovitá, puky nám uskakovaly a celkově to vypadalo špatně. Šance na tři body se nám naskytla v závěru, kdy jsme měli výhodu trestného střílení. Hráči si dneska ovšem vůbec nevěřili, ani nebylo koho vybrat. Nakonec šel Richard Král a nedal."
Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Chtěli jsme bodovat a podle průběhu jsme ještě před třetí třetinou mohli myslet na vítězství. Pak jsme si to ale sami zkomplikovali. Hlavně neproměňováním šancí, tolik příležitostí jsme v Třinci nezažil, ať jako hráč nebo jako trenér."

Branky a nahrávky: 2. Skořepa (Polanský, Podhradský), 42. Martynek (Polanský) - 9. Brabenec (Hudler, Gýna), 31. Demel (Vak). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3714. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0.

Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal (21. Čakajík, 41. Všetečka), Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei - Peterek, Bonk, Hašek - Martynek, Král, Pavelek (41. Zbořil) - Polanský (7. - 14. Kucharczyk), Skořepa, Vítek (42. Janků). Trenéři: Marek, Mach.
Vsetín: Biegl - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Jaškin, Mikel - Hudler, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.

Plzeň - Slavia 3:2
Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

Po třech zápasech Plzeň bodovala. Dvakrát srovnala náskok Slavie a dvacet vteřin před koncem druhé části rozhodl David Moravec, posila z Vítkovic. Dvakrát střelcům pomohla ke skórování tyč. V úvodní části hostující Sup využil odrazu po ráně Stümpela, na 2:2 srovnala Plzeň po vlastňáku Kolaříka. Do jeho nohy se od tyče odrazila bomba Cartelliho.

Dále čtěte: Snad je naše krize pryč, věří v Plzni

Miroslav Přerost (Plzeň): "První třetinu jsme začali s velkým respektem. Naše hráče nabudila obdržená branka při soupeřově přesilovce pět na tři. Dokázali jsme dnes proměňovat šance. V závěrečné třetině jsme skvělou taktickou hrou nepustili Slavii do tlaku a konečně doma uspěli."
Ondřej Weissmann (Slavia): "Utkání jsme si prohráli sami. Začali jsme dobře, měli jsme převahu a šance. Po vedení 1:0 jsme nepochopitelně přestali hrát a domácí toho využili. Závěr druhé třetiny jsme odehráli příliš lehkovážně a stálo nás to tři body."

Branky a nahrávky: 23. Cibák (Cartelli, Kracík), 39. Cartelli (Špaček), 40. D. Moravec (Cibák, Martin Straka) - 4. Sup (Stümpel), 31. Beránek (Antoš, Kadlec). Rozhodčí: Venglář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:3, navíc Trnka (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5550. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:0.

Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, M. Výborný, Jindřich, Cartelli, Trnka - Matějovský, D. Moravec, Martin Straka - D. Pospíšil, Michal Straka, Kudrna - Cibák, Kracík, Paroulek - Důras, M. Polák, Adamský. Trenéři: Přerost a Kučera.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Žižka, Graňák, Klouček, Pojkar - Pálffy, Stümpel, Sup - Vlasák, Beránek, Vašíček - Duda, P. Martinec, Antoš - Tomica, M. Kopecký, R. Dlouhý - D. Hruška. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.

Litvínov - Pardubice 4:5 v prodl.

Jan Čaloun se v litvínovském dresu uvedl gólem. Nakonec se ale před zaplněnými ochozy radovali hosté z Pardubic. Litvínovu k výhře nestačilo ani dvoubrankové vedení po dvou třetinách. Ve třetí části nejprve snížil Pištek a následně zúročil pardubický nápor Tvrdík, jenž srovnal na 4:4. Rozhodlo Škoulovo vyloučení do konce zápasu v prodloužení: v přesilovce dal vítězný gól Pardubic Mikeska.

Josef Beránek (Litvínov): "Bylo to vyrovnané utkání. Měli jsme dostatek šancí na rozhodnutí, ale prohospodařili jsme úvod třetí třetiny. Myslím, že nám dost sil ubralo naše zbytečné vylučování."
Jiří Šejba (Pardubice): "Nezačali jsme dobře, brzy jsme inkasovali. Následně jsme sice výsledek otočili, jenže následně domácí trestali naše chyby. Zlom přišel v poslední třetině, kdy jsme nejprve ustáli litvínovský nápor a v prodloužení rozhodli."

Branky a nahrávky: 2. Ťupa (Trávníček, Balázs), 18. Čaloun (Šlégr), 25. Šlégr (Čaloun), 39. Sklenička (Heinisch, Kůrka) - 2. Divíšek (Vyhlídal, Hemský), 10. Blažek (Dopita), 48. Pištek (Mikeska), 51. Tvrdík (Snopek), 64. Mikeska (Pištěk). Rozhodčí: Trombík - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:5, navíc Škoula (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6306. Třetiny: 2:2, 2:0, 0:2 - 0:1.

Litvínov: Fiala - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Klobouček, Poživil - Čaloun, Branda, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Balázs - L. Havel, Kubinčák, Zálešák - Kůrka, Heinisch, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Mudroch, Vyhlídal - Tvrdík, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Pištek - Hemský, Divíšek, Rolínek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.

Kladno - Jihlava 4:2
Kladno vedlo už po 27 vteřinách po ráně Procházky, ale definitivně získalo vedení až v půlce zápasu. Hlouch tečí v pádu srovnal na 2:2, jenže 16 vteřin nato z úhlu skóroval znovu Procházka. Čtvrtý gól Hrdiny hlavní sudí přehlédl, upozornil jej na něj čárový. Kuriózní byla i trefa na 2:1. Puk se proplížil na brankovou čáru, odkud ho až po chvíli doklepl obránce Ševc.

Dále čtěte: Výhru zajistil Kladnu Procházka

Petr Tatíček (Kladno): "Jsem rád, že jsme vyhráli, protože Jihlava hraje nepříjemný a urputný hokej. Dobře brání střední pásmo. Jejich herní kvalita jistě neodpovídá jejich postavení v tabulce."
Petr Fiala (Jihlava): "Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme bodovat. Bohužel o našich porážkách rozhodují individuální chyby. Na mužstvu se jistě podepisuje i psychika. Věřím, že se situace zlepší příchodem několika posil, které nám slíbilo vedení klubu."

Branky a nahrávky: 1. Martin Procházka (Patera, V. Bílek), 13. Ševc (Martin Procházka, V. Bílek), 28. Martin Procházka (T. Kaberle), 30. Hrdina (T. Kaberle, Kalla) - 11. Malena (Vostřák), 28. Hlouch (Čachotský). Rozhodčí: Favorin (Fin.) - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2905. Třetiny: 2:1, 2:1, 0:0.

Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Jelínek, F. Kaberle, Špelda, P. Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Martin Frolík, Kalla, Hrdina. Trenéři: Tatíček a Evan.
Jihlava: Hronek (30. Suchan) - Ficenc, Šmarda, Punčochář, Kuchyňa, Zajac, Malena, Buzek - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Lubina, Altrichter, Mareš - Rytnauer, V. Říha, Dobrovolný. Trenéři: Fiala a Vlk.

Liberec - Karkovy Vary 4:3
Až pět minut před koncem zlomili Liberečtí odpor Karlových Varů. Ve hře čtyř proti třem zvýšil po spolupráci s Fischerem na 4:2 Štrba. Houževnatí hosté stihli ještě snížit, ale power-play jim vyrovnání nepřinesla. Zápas přinesl spíš boj než krásu, na liberecké ofenzivě byla znát absence šesti útočníků základní sestavy.

Karel Dvořák (Liberec): "Po výhře nad Spartou nebylo jednoduché mužstvo motivovat. V první třetině nás Karlovarští takřka k ničemu nepustili, výborně bruslili. Vítězství jsme dnes doslova vybojovali."
Radim Rulík (Karlovy Vary): "Byl to vyrovnaný zápas, nedá se říct, že by nás Liberec přehrál. Rozhodli přesilové situaci, my jsme využili jednu přesilovku a domácí také, ale navíc dal Liberec jeden gól těsně po skončení jedné z našich přesilovek."

Branky a nahrávky: 21. Čermák, 38. L. Šmíd (Čermák), 46. Modrý (V. Nedorost, Vaic), 55. Štrba (Fischer) - 24. Krátoška (Lipianský, Kutlák), 48. Kutlák (Petr Kumstát), 58. Alinč (Hurtaj, Petr Kumstát). Rozhodčí: Šindler - Čech, Machálek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3682. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2.

Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, Duben, Fischer, J. Moravec - Čermák, Rataj, Štrba - V. Novák, Vaic, Sailer - Klimenta, Plodek, V. Nedorost - Vampola, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Karlovy Vary: Mensator - Harant, Suur, J. Polák, Bauer (35. Hlavačka), Ptáček, Kutlák - Petr Kumstát, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, Lipianský - M. Dvořák, Skuhravý, Kraus - V. Polák, Bednařík, Košťál. Trenéři: Pazourek a Rulík.

Jan Čaloun nastoupil za Litvínov a hned dal v hokejové extralize proti Pardubicím gól.

Jiří Hudler nastoupil za Vsetín a přisal si jeden bod do kanadského hodnocení za asistenci. Pomohl svému celku k remíze 2:2 v Třinci.

Liberecký hokejista se snaží v extraligovém zápase ohrozit hostujícího karlovarského soupeře.

Plzeňský útočník Radek Matějovský (v modrém) uniká slávistovi Žigmundu Pálffymu.

Hokejový útočník David Moravec se představil v plzeňském dresu.