Za Murínem zvonily pouze tyče

• 2
Plzeň - Pokud hokejisté Plzně chtějí dosáhnout na finále extraligy, v sérii se Zlínem už nesmí zaváhat. Po pondělí je stav série, hrané na čtyři vítězství, z pohledu Západočechů nepříznivý 1:3. „Bylo nám v Plzni dobře, ale raději se tu sejdeme až v září,“ přál si s nadsázkou zlínský trenér Ernest Bokroš.

Jeho svěřenci předvedli vynikající defenzivu. V první třetině otupili téměř všechny útočné myšlenky Plzeňanů. S jedinou výjimkou.

V desáté minutě se obránce Výborný opřel do přihrávky Josefa Straky a napálil levou tyč zlínské branky. „Murín to měl dobře postavené,“ povzdychl si útočník Plzně Dušan Andrašovský.

Právě on byl dalším smolařem včerejšího večera. V úvodu druhé části, kdy domácí hráli osmdesát osm vteřin přesilovou hru pěti proti třem, napřáhl mezi kruhy a Murína překonal. Jenže gólmanovi pomohla tentokrát pravá tyč. „Když nedáme takové šance, je to pro hráče velmi frustrující,“ přiznal plzeňský asistent Jiří Kučera.

„V téhle fázi se utkání zlomilo. Pak už jsme soupeře do vážnější akce nepustili,“ mínil Bokroš.

Tým Zlína vedl od patnácté minuty. Nosek z vlastní třetiny vyslal pas na Barinku, puk ještě přesně na soupeřovu hůl neštastně tečoval Kracík a slovenský útočník precizní ranou nad Málkovo rameno otevřel skóre.

V závěru druhé třetiny Plzeň vystupňovala tlak. Murína vystrašila šikovná teč Andrašovského, jenže ofenzívu domácích přerušil zbytečný krosček Mazance na hostujícího Balaštíka.

Přesto ještě před druhou pauzou roztočil kolotoč první plzeňský útok, ale Andrašovský ani ve třetí šanci neuspěl. „Chyběl nám kousíček štěstí,“ řekl Andrašovský.

Kvůli obnovenému zranění kolena navíc odstoupil Výborný. Ve 44. minutě se opět prosadil Barinka. Převzal puk od Hlinky a Málka překonal kličkou do forhendu. Murín pak špičkou hole vypíchl puk Andrašovskému a když po špatné rozehrávce Dobrovolného střílel do odkryté plzeňské branky přesně Leška, Zlín se mohl začít radovat.

„Hráli výborně, mohu jen blahopřát. Přesto nijak nesnižuji ani náš výkon,“ konstatoval Kučera. „Jsem dvojnásob spokojený, protože proti nám v semifinále stojí skvělý soupeř,“ vrátil mu kompliment Bokroš.

Plzeň dřela až do konce a diváci to ocenili. I přes porážku se stadionem nesl potlesk, hráči se po utkání vrátili z kabiny a rozhýbali ochozy v tradičním rituálu. „Klobouk dolů před fanoušky, pomáhali nám celou sezonu. I v době, kdy jsme se potáceli na dvanácté příčce. Prožíváme krásné pocity, bavíme se hokejem a slibuji, že ve Zlíně uděláme maximum pro to, abychom se sem ještě vrátili,“ prohlásil Andrašovský.

„My už to chceme doma ukončit,“ kontroval Bokroš. Ve Zlíně se hraje ve středu.