Vítkovičtí stříleli rychle a přesně

• 1
Ostrava - Vítkovičtí fanoušci se po dlouhé době dočkali jednoznačného vítězství ostravského týmu na vlastním ledě. Vítkovice ve 30. kole extraligy porazili Kladno 5:1 a vystřídali ho na jedenáctém místě. "Kluci hráli v pohodě, konečně i před domácím publikem ukázali, že umí hrát ofenzívní hokej, jaký jsme předváděli venku," pochvaloval si vítkovický kouč Miroslav Fryčer.

V úvodu domácí i hosté promarnili přesilovky pěti proti třem, ovšem Vítkovičtí toho nemuseli litovat.

Kanonýr Zbyněk Irgl totiž v 15. minutě zakončil přesnou ranou rychlou kombinaci druhé formace. "Ten gól nám pomohl, začali jsme hrát uvolněně," řekl vítkovický útočník Martin Tomášek.

A vítkovický střelec Irgl odstartoval brankou i úžasnou třígólovou minutu na začátku druhé třetiny. "Beci udělali chybu a nechali mu volný střed hřiště," litoval kladenský trenér Zdeněk Müller.

O 27 vteřin později vyhnal Zdeňka Orcta z branky hostů Martin Tomášek. "Konečně mi to tam taky spadlo," usmíval se Tomášek, který si připsal první gól v sezoně.

"Vzali jsme si oddechový čas, ale ani to nám nepomohlo," posteskl si kladenský kouč. Za dalších 25 vteřin totiž lovil puk ze sítě i náhradní gólman Jakub Lev. Jiří Burger dostal od Erika Weissmanna pas do jízdy, vychutnal si jednoho z kladenských beků a s grácií skóroval.

"Tři rychlé góly v jedné minutě nás zvedly," pochvaloval si kouč Fryčer. "Zato my jsme už pak neměli sílu na obrat," podotkl Müller.

Hosté sice v přesilovce snížili na 1:4, ovšem Vítkovice si už vývoj utkání hlídaly. Apřidaly ještě gól zásluhou mladého Ondreje Mikuly. Do hry zasáhla také další vítkovická posila, mladý bek Ctirad Ovčačík.

"Musíme v těch vítězstvích pokračovat a stoupat tabulkou," řekl Zbyněk Irgl, který už má na svém kontě 18 branek. V příštím kole hrají Vítkovice v úterý od 17 hodin v Třinci.