Útočník Kaděra zářil, ale tým body nemá

Ostrava - Mohl být hvězdou zápasu. Jenže se prohrálo a všechny kousky, kterými hokejový útočník Roman Kaděra bavil v první polovině zápasu vítkovické fanoušky, upadly se závěrečným hvizdem v zapomnění. Vítkovice doma podlehly Českým Budějovicím 3:4. Kaděra jednu branku vstřelil a na dvě zbývající přihrál Aleši Padělkovi a Markovi Melenovskému. Pak se ale podobně jako všichni jeho spoluhráči poněkud vytratil z ledu. Z toho houževnatý soupeř těžil.

Utkání jste měli skvěle rozjeté, po devíti minutách jste vedli 2:0 a soupeři nedovolili takřka nic...
Takhle brzy po utkání se těžko hledají slova. Jisté je, že jsme přestali hrát aktivně. Byli jsme moc pasivní ve středním pásmu a soupeř toho využil. Jeho útočníci jsou rychlí a zkušení.

Třeba Peter Bartoš, ten vám dal z brejků dva góly. Je to tak?
Ano, jednou dostal přihrávku přes celé střední pásmo, podruhé se prodral podél mantinelu. Umí to velmi dobře.

Ve 44. minutě jste vedli 3:2 a čtyři minuty se bránili ve čtyřech. Dlouhé oslabení jste přestáli, už to vypadalo, že nejhorší máte za sebou...
Ve třetí třetině jsme hráli v oslabení šest minut, to nás stálo síly. To se pak ukázalo zrovna u Bartošova gólu. Bylo znát, že už jsme hodně vyčerpaní.

Hrálo třeba roli i to, že Budějovice celý zápas točily čtyři řady, kdežto vy jenom tři?
To ani ne. I ve třech řadách jsme byli schopni vyhrát. Bohužel se to nepovedlo. Možná i proto, že jsme po dobrém začátku neutekli na rozdíl tří branek. To byla chyba.