Zleva Tomáš Marcinko a Erik Hrňa z Třince se radují z gólu.

Zleva Tomáš Marcinko a Erik Hrňa z Třince se radují z gólu. | foto: ČTK

Šílená druhá třetina. Bude to boj až do posledního utkání, tvrdí Hrňa

• 7
Do konce třetí třetiny zbývalo 92 vteřin, když se útočník třineckých hokejistů Erik Hrňa parádně trefil do pravého horního rohu sparťanské branky. Při vyloučení Sobotky, kdy Oceláři hráli bez brankáře v šesti proti čtyřem, snížil na 1:2. Vyrovnat už však jeho tým ve druhém extraligovém finále nestihl.

„Pořád nějaká šance na vyrovnání ještě byla, ale kdybychom ve druhé třetině dali nějaký gól, třeba z přesilovky, nebo alespoň sami ho nedostali, bylo by to úplně o něčem jiném,“ uvedl Hrňa.

Přesto, neblesklo vám hlavou, že ve třetím semifinále s Mladou Boleslaví jste v závěru dvoubrankovou ztrátu dohnali a vyhráli 4:3 v prodloužení?
Samozřejmě nás snížení nakoplo, chtěli jsme s tím ještě něco udělat, ale času už fakt bylo strašně málo.

Poučila se Sparta z prvního zápasu, kdy také po dvou třetinách vedla 1:0 a utkání ztratila 1:4?
Začali puky pálit po mantinelech a ono je pak strašně těžké hrát, když si nahodíme puk, bojujeme o něj a oni nám ho zase vyhodí. Hlavně měli dvoubrankový náskok, takže se jim hrálo lépe.

Vsadili sparťané na podobný styl, jaký v play off předvádíte vy, především na důslednou obranu?
Možná ke konci, kdy se s tím jejich beci nepárali. Ale je to hlavně o nás, my musíme zlepšit hru.

Třinec - Sparta 1:2. Cenné ponaučení, hosté uhájili náskok a srovnali finále

Jaký byl druhý finálový zápas?
První třetina byla od nás jakžtakž, druhá šílená, ve třetí jsme se snažili se stavem něco udělat, ale už bylo pozdě.

Play off 2022

servis iDNES.cz

V čem byla druhá část utkání „šílená“?
Nepamatuju, kdy jsme sehráli tak blbou druhou třetinu. Ještě když máme střídačku u útočného pásma a můžeme prostřídávat. Jenže vůbec jsme se neudrželi na puku a nedostávali se do šancí.

Počítáte do toho i dvě vaše přesilovky, v nichž šli sparťané třikrát do přečíslení?
Samozřejmě. Místo toho, abychom si přesilovkami pomohli, tak soupeř v nich málem rozhodne zápas. Na to se teď musíme zaměřit a zlepšit se.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha. První gól Třince. Zleva Tomáš Marcinko z Třince, Milan Jurčina ze Sparty, překonaný brankář Július Hudáček ze Sparty a autor gólu Erik Hrňa z Třince

Ve třetí třetině jste ale měli nejméně tři vyložené příležitosti.
To už bylo pozdě. Musíme hrát celý zápas a ne jen posledních deset minut. Proti takovému týmu jako je Sparta je to velice těžké.

Jaké budou nadcházející dva dny do třetího duelu v Praze?
Je to jen o tom hodit dnešní prohru o půlnoci za hlavu. Zítra se možná ještě podíváme na nějaké video, poučíme se z chyb a další zápasy od nás budou úplně jiné.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha. Druhý gól Sparty. Zleva překonaný brankář Ondřej Kacetl z Třince a autor gólu Tomáš Pavelka ze Sparty

Do Prahy jedete za stavu 1:1 na zápasy. Je to zklamání?
Nikdo nemohl čekat, že to zase bude 4:0, nebo 4:1. Je to finále a bude to boj až do posledního utkání.