Petr Ton

Petr Ton | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Ton se probral a Sparta válí

• 10
Gól. Gól. A – skoro další gól. S tím včera po zápase s Pardubicemi usínal sparťanský hokejista Petr Ton. Tým také díky jeho dvěma trefám porazil silného soupeře 5:1, přesto se sebou rychlý útočník nebyl úplně spokojen.

"Ještě ze sebe nemám takový pocit, jak bych si představoval," přiznal 35letý Ton.

Tahle sezona dlouho nepatřila k jeho nejlepším. Ale pokud bude dál hrát jako včera, nemusí na sebe být tak přísný. A vůbec – ani jeho vizitka z poslední doby není špatná: za poslední čtyři zápasy dal čtyři góly. Mizerie je podle všeho pryč.

"Za posledních pár let jsem si na sebe upletl gólový bič, pak je vidět více, když to tam nepadá," tvrdil. "Nechci se sám hodnotit. Prostě jsem nějakou dobu nedával góly. Od toho se všechno odvíjelo."

Jeho brankové probuzení bylo včera patrné. Poprvé ve 39. minutě, za stavu 1:1. Krátce před druhou přestávkou si David Výborný troufnul na krásný lob vzduchem, kterým překvapil pardubické beky a našel právě rozjetého spoluhráče. Ton se po sólovém nájezdu nezmýlil, přestože jeho kličku ještě pro jistotu zkoumal rozhodčí u videa.

"Vůbec nevím proč. Myslím, že gól byl úplně jasně vidět. Nic necinklo," mínil Ton. "Ale je pravda, že jsem k tomu byl nejblíž, takže se mi to nejsnáz posuzuje."

Druhý gól vstřelil chvíli poté, co hokejisté začali třetí třetinu. Proti pardubickému bekovi se prosadil hezkou kličkou do středu hřiště, následnou rychlou střelou překvapil i jinak obstojného brankáře Lašáka. 3:1.

Nemuselo to být všechno. Zápas už pomalu končil, když se Ton dostal k dalšímu sólovému nájezdu. Při jízdě z pravé strany zkoušel Lašáka zaskočit tím, že si hokejku s pukem prostrčil mezi nohy.

Než ale stačil kulišácky vystřelit, soupeřův brankář bleskově vytrčil hůl. A bylo po technickém kousku. "Chtěl jsem lidi pobavit nějakou parádičkou, ale bohužel to už nevyšlo," popisoval Ton.

Nemusel zas tolik smutnit, Sparta svého rivala nakonec přesvědčivě přehrála. Tentokrát především díky němu.