Sparta vyhrála téměř ztracený zápas

Praha - Hokejová Sparta zdolala v přípravném duelu před novým ročníkem extraligy Znojmo po prodloužení 5:4, když rozhodující branku vstřelil po 33 vteřinách Petr Nedvěd, který se prosadil po spolupráci se svým starším bratrem Jaroslavem. Přitom ještě necelé čtyři minuty před koncem Pražané prohrávali o dva góly.

Sparta - Znojmo 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)

Nedvěd, posila z Edmontonu, otevřel skóre ve 13. minutě, jenže ještě v úvodní části vyrovnal Demel a Dopita s Eratem v druhé třetině získali týmu trenéra Václava Sýkory vedení 3:1.

Ve 48. minutě snížil Švagrovský, ale necelých šest minut před koncem třetí části opět upravil na rozdíl dvou branek Chvátal.

Obrat však v 57. minutě zahájil Slovák Melichárek a za 114 sekund vynutil prodloužení kanonýr Ton. V nastavení rozhodl po samostatném úniku Petr Nedvěd.

Asistoval mu bratr Jaroslav, který se vrátil do přípravy Sparty z Francie, kde měl původně dohodnuté angažmá v Rouenu.

Další zápas čeká Spartu v úterý proti Eisbären Berlín, Znojmo se ve stejný den představí na ledě pražské Slavie.

13. a 61. P. Nedvěd, 48. Švagrovský, 57. Melichárek, 58. P. Ton - 17. Demel, 33. Dopita, 36. Erat, 55. Chvátal. Rozhodčí: Würtherle - Kabourek, Zídek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 350.

Plzeň - Kladno 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Poražené Kladno nastoupilo na západě Čech v sestavě i s Robertem Schnáblem. Osmadvacetiletý zadák v uplynulé sezoně hrál nejdříve za IFK Helsinky a pak
i za Jokerit Helsinky.

Plzeň se v generálce na nejvyšší soutěž představí v pátek 7. září na ledě Litvínova. Kladno odehraje ještě dva přípravné duely - v úterý proti Mostu a v pátek na ledě Ústí nad Labem.

Branky: 53. a 60. Divíšek, 4. Jasečko, 48. Důras - 36. Bělohlav, 50. Horna. Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:4, navíc Ševc (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Slavia - Norimberk 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Domácí sice vedli po trefě Tomáše Micky ze 14. minuty, ale německý tým díky dvěma brankám Ahrena Spyla a jedné Seana Browna otočil stav. V 53. minutě už Jiří Doležal jen snížil. Generálka na extraligu čeká Slavii v úterý 4. září v Sazka Areně proti Znojmu.

Branky: 14. Micka, 53. Doležal - 28. a 52. Spylo, 32. Brown. Diváci: 450.

Langnau - Vítkovice 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)

Hokejisté Vítkovic dnes podlehli ve svém prvním utkání na turnaji Innova Trophy v Bernu švýcarskému celku Langnau 3:4 po samostatných nájezdech, když nedokázali udržet tříbrankové vedení. Za poražené se dvakrát trefil Ivo Prorok a jednou Viktor Ujčík. V prvním dnešním utkání zvítězil domácí Bern nad Hamburkem 3:1.

V sobotu hrají v dalším utkání Vítkovice od 16:30 s Hamburkem.

Branky: 27. Bieber, 33. A. Gerber, 52. Bayer, rozhodující sam. nájezd Holden - 13. a 22. Prorok, 5. Ujčík. Rozhodčí: Stalder - Grossniklaus, Jetzer. Vyloučení: 7:6. Diváci: 1603.