Hromadná rvačka z ledna se ve Zlíně neopakovala. Tentokrát byl až na jednu výjimku klid, domácí vyhráli nad trápící se Spartou 3:2. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Sparta byla tentokrát ve Zlíně v klidu. Poprali se jen Koreis s Grofem

• 7
V lednu v rámci 46. kola minulé sezony hokejové extraligy padl ve Zlíně smutný rekord. Rozhodčí v zápase se Spartou udělili 439 trestných minut za hromadnou bitku.

Po deseti měsících se oba týmy vrátily na místo činu. Na stadion Luďka Čajky dorazilo 6 488 diváků, což je nejvíc v sezoně. Ale ostudné představení se neopakovalo. I když domácí znovu rychle vedli 3:0, i když byl ve sparťanské sestavě obránce Jiří Vykoukal, kterému prý zlínští hráči nadávali. Poprali se však pouze dva Jakubové - zlínský Grof a sparťan Koreis.

Za férovou a krátkou potyčku od sudích dostali dohromady jen 16 minut na tresné lavici. Přesto však hrála vyloučení důležitou roli.

Zlín totiž, jak už tom byla řeč, rychle vedl. V 16. minutě to bylo 3:0, hlavní podíl na gólech měla hvězda utkání Petr Leška. "Bereme body za první třetinu, která nám vyšla po všech stránkách," přiznal trenér Zdeněk Venera.

souhrn

gólově bohatého 21. kola čtěte ZDE.

Jeho protějšek Radim Rulík se zlobil: "Náš výkon na začátku zápasu byl zarážející. Je trestuhodné pustit soupeře do takového vedení." Pak ještě omlouval brankáře Sparty. "Těžko něco vyčítat Pöpperlemu. Branky padly po odražených pucích, to se těžko chytá. V tom měl soupeř štěstí. Dobře trefená střela z kruhu je pro gólmana taky složitá."

Sparťanům se podařilo utkání zdramatizovat právě v přesilových hrách. Ke konci utkání využili početní výhodu Výborný a Philipp. Zlín však napínavý závěr zvládl i díky Jakubu Sedláčkovi, který zastoupil ve zlínské bráně Tomáše Dubu. "Kuba chytal velice dobře, podržel nás," děkoval gólmanovi trenér Venera.

"Svitla nám naděje, ale víc už jsme nezvládli," smutně dodal Rulík. Jeho tým se stále potácí na dně tabulky.