Souboj lídrů Pardubice nezvládly

P a r d u b i c e - Pískot hlediště, v němž se sešla nejnižší pardubická návštěva v letošní sezoně, ukončil souboj vedoucích mužstev extraligy. Byl odezvou nejen na porážku pojišťováků 0:1, druhou za sebou na domácím ledě, ale především na jejich mizerný výkon. Hra pardubických hokejistů mohla snést přísnější měřítko pouze v první třetině. Hráči si vytvořili několik šancí, ale vždy narazili na výborného vsetínského gólmana Ivo Pešata. V dalším průběhu utkání předvedl pardubický tým už jen velké trápení. Obrovským problémem byl přechod do útočného pásma, a to nejen kvůli pozorné vsetínské defenzívě, ale také kvůli mnoha vlastním chybám v rozehrávce.

Velkou bolestí opět byly přesilovky. Pryč byla také pardubická lehkost, která tým provázela první polovinou letošní extraligy a dovedla mužstvo až na vedoucí příčku. V nenávratnu zmizela i bojovnost. Ještě před několika týdny byly Pardubice schopné otočit nepříznivě se vyvíjející zápas, tentokrát Vsetínu stačil jednobrankový náskok. Na ledě najednou zbyl jediný hráč mající chuť rvát se o výsledek a snažící se o dravé útočné akce - Petr Sýkora.

"V novém roce se pořád nemůžeme dostat do tempa," přiznal asistent pardubického trenéra Petr Hemský. "Je potřeba dát do hry větší srdce a větší bojovnost," dodal. Současná pardubická mizérie musí být velkým varováním před blížícím se play-off. V období, kdy by měla forma mužstva kulminovat, najednou výkonnost pojišťováků nabírá opačný směr a jejich hra je neslaná nemastná.

"Do konce základní části zbývá ještě pár zápasů. Doufám, že se dáme dohromady, získáme pár bodů, dostaneme se do psychické pohody a v play-off budeme hrát opět dobře," věří Hemský. Vsetínu bez Dopity a gólmana Kameše však tentokrát stačilo málo k tomu, aby si odvezl tři body a zajistil si s předstihem prvenství v základní části extraligy. Dal rychlý gól po chybě gólmana Barty a odolal několika šancím Pardubic v úvodní třetině. Pozorným bráněním pak v dalším průběhu utkání už nedal pojišťovákům žádnou šanci na zvrat.

"První třetina byla klíčová. V Pardubicích byl vždy začátek těžký. Tentokrát však soupeři chyběla výbušnost a šťáva, kterou mívá obvykle doma," prohlásil vsetínský kapitán Radim Tesařík.