Utkání 55. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - Rytíři Kladno. Jaromír Jágr z...

Utkání 55. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - Rytíři Kladno. Jaromír Jágr z Kladna | foto: ČTK

Kladno v přípravě uspělo v Liptovském Mikuláši, Jágr stihl gól i asistenci

• 2
Kladenští hokejisté vyhráli přípravné utkání na baráž o extraligu na ledě Liptovského Mikuláše 6:3. Po dvou gólech vítězů dali Miroslav Indrák a Nicolas Hlava, tři body za branku a dvě asistence si připsal Adam Kubík a jednu trefu i přihrávku zaznamenal padesátiletý hrající majitel středočeského klubu Jaromír Jágr.

Kladno se na týdenní soustředění do Liptovského Mikuláše, který čeká také baráž o udržení ve slovenské extralize, vydalo v pondělí a s tamním celkem se utká ještě ve čtvrtek (od 17:00).

Domácí se sice ujali vedení po 64 sekundách, kdy skóroval Arturs Salija, ale v 16. minutě vyrovnal v přesilové hře Kubík a za 78 vteřin otočil stav po Jágrově přihrávce Indrák. Třiadvacet sekund před koncem první třetiny zvýšil druhý nejproduktivnější hráče historie NHL na 3:1.

Liptovský Mikuláš brankami Michala Uhríka a Adama Halušky z 23. a 37. minuty srovnal krok, Rytíře ale 20 sekund před koncem druhé části poslal opět do vedení Indrák. Ve třetí třetině pečetil výhru hostů dvěma góly Hlava.

Přípravné hokejové utkání

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Rytíři Kladno 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Branky: 2. Salija, 23. Uhrík, 37. Haluška - 18. a 40. M. Indrák, 45. a 59. Hlava, 16. Kubík, 20. Jágr.