Momentka ze zápasu Berani Zlín - Oceláři Třinec

Momentka ze zápasu Berani Zlín - Oceláři Třinec | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hradec Králové vyhrál derby a zůstal neporažený, Kometa stále nebodovala

• 0
Královéhradečtí hokejisté otočili derby s Pardubicemi, v němž ve třetí třetině prohrávali už 3:5, zvítězili 6:5 v prodloužení a po programu 4. kola zůstali jediným neporaženým týmem Poháru Generali České pojišťovny. Bez bodu jsou naopak Kometa Brno a prvoligový Přerov.

Dynamo vedlo v utkání skupiny C na hradeckém ledě v úvodu druhé třetiny 2:0, ve 32. minutě už ale prohrávali hosté 2:3. Otočka se díky třem po sobě vstřeleným gólům povedla ale také jim. Na 5:5 vyrovnal v 57. minutě Kelly Klíma, jenž nasbíral tři body za dvě branky a nahrávku. Bitvu pak rozhodl v čase 63:55 Radek Smoleňák a Královéhradečtí tak uspěli v derby podruhé ve třech dnech.

Hokejisté Olomouce zvítězili v úterý na ledě Komety 4:2, v domácím prostředí přidali gól navrch. Po dvou bodech za gól a nahrávku zaznamenali v dresu vítězů Lukáš Kucsera a Jakub Navrátil. Brňané zůstali i po čtvrtém duelu v rámci letní přípravné soutěže bez bodu.

Ve skupině A vyhrála Sparta přesvědčivě na ledě Plzně 5:1. Pražané tak vrátili Západočechům domácí porážku, dvěma body za nahrávky k tomu pomohl obránce Jan Košťálek. Plzeň je poslední v tabulce, uhrála ze tří zápasů jen dva body.

„Na Kladně nám nevyšla druhá třetina, která z naší strany nebyla dobrá. Ve třetí už jsme hráli lépe, chtěli jsme se od ní odrazit. Chceme, aby to každým zápasem bylo lepší a formovali jsme výkony směrem ke startu extraligy. Gólový rozdíl byl díky výkonu brankáře Matěje Machovského. Zachytal výborně. Vysoká výhra nás povzbudí, navíc jsme předvedli zatím náš nejlepší výkon,“ uvedl pro web Sparty útočník Andrej Kudrna.

Ve druhém souboji skupiny na sebe narazila v Kladně mužstva, která se prohodila mezi elitou. Zatímco Rytíři po roce v extralize sestoupili, České Budějovice dosáhly kýženého postupu. Motor vedl na začátku třetí třetiny už 6:0, nakonec vyhrál 8:3. Závěr zápasu byl hodně nervózní a přinesl několik bitek.

Mladá Boleslav v „béčku“ rozstřílela Liberec 8:2. Domácí tak poprvé bodovali, hattrickem se blýskl útočník Brandon Alderson. Osmadvacetiletý Kanaďan přišel po minulé sezoně z Trenčína. Litvínov stejným rozdílem deklasoval Karlovy Vary 6:0. Domácí vrátili Energii prohru 0:5 ze západu Čech, dva góly dal útočník Richard Jarůšek a čisté konto vychytal devatenáctiletý Šimon Zajíček.

Ve skupině D udolaly Vítkovice Přerov 1:0, přestože v úterý vyhrály na jeho ledě vysoko 7:1. Prvoligový Přerov stále nebodoval, rozhodl útočník Jan Hruška ve 38. minutě. Zlín porazil Třinec 4:0. Berani vrátili Ocelářům úterní prohru 2:5, hosté v čtvrtém duelu poprvé ztratili.

Pohár Generali České pojišťovny

4. kolo

Skupina A

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 3:8 (0:2, 0:3, 3:3)

Branky: 42:42 Bláha (Kehar), 49:24 Urban (Hajný), 51:32 Urban (Račuk) - 00:11 Holec (Christov), 11:09 Indrák (Toman, Christov), 25:35 Pýcha (Indrák, Raška), 26:13 Beránek (Slováček, Karabáček), 37:02 Christov (Michnáč, Slováček), 40:13 Venkrbec (Vydarený), 48:01 Plášil (Raška), 59:26 Holec (Pýcha). Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček.

Rytíři Kladno Košarišťan (Jiroušek) – Kehar (A), Zelingr, Štochl, Sorokin, Mikliš, Zajíc, Ticháček – Hajný, Račuk (C), Bernat – Guman, Kubík, Routa – Hlava, Pitule (A), Jelínek – Urban, Filip, O. Bláha

ČEZ Motor České Budějovice Patera (Strmeň) – Vydarený (A), Pavel, Pýcha (C), Plášil, Slováček, Kachyňa – Christov, Venkrbec, Holec – Novák (A), Gilbert, Toman – Beránek, Michnáč, Karabáček – Raška, Čížek, Indrák

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 23:48 Suchý (Kodýtek, Straka) - 01:38 Zikmund (Pavelka), 22:37 Kudrna (Košťálek, Pech), 30:48 Tomášek (Košťálek), 40:48 Dvořáček (Sukeľ), 59:13 Klimo (Říčka). Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Jelínek, Pešek. Diváci: 825.

HC Škoda Plzeň Pavlát (Micka) – Lang, Kaňák, Houdek, Čerešňák, Vráblík, Jiříček – Malát, Musil, Gulaš (C), Stach, Mertl (A), Kantner, Pour, Kracík, Přikryl, Straka (A), Kodýtek, Suchý

HC Sparta Praha Machovský (Neužil) – Piskáček, Košťálek, Jandus, Kalina, Pavelka, Jeřábek, Chvátal – Rousek (A), Pech, Kudrna, Tomášek, Sukeľ(A), Dvořáček, Buchtele (C), Říčka, Zikmund, Pšenička, Vitouch, Klimo

Tým Z V VP PP P S B
1. Sparta 4 2 0 1 1 15:10 7
2. České Budějovice 3 2 0 0 1 14:10 6
3. Kladno 2 1 0 0 1 6:10 3
4. Plzeň 3 0 1 0 2 7:12 2

Skupina B

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Branky: 03:53 Alderson (Jaaskelainen), 04:13 Alderson (Zbrořil, Klikorka), 14:01 Kousal (Najman, Strnad), 28:30 Zohorna (Fillman, Bernad), 35:33 Fillmann (Bernad), 40:34 Cienciala (Zohorna), 47:33 Strnad (Kousal, Klikorka), 48:14 Alderson - 26:36 Knot (Šmíd, Birner), 53:34 Hanousek (Rosandič). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Votrubec, Ševic. Diváci: 353.

BK Mladá Boleslav Krošelj (Růžička) – Hrbas, Klikorka, Dlapa, Pláněk (C), Bernad, Fillman – Cienciala, Zohorna, Šťastný (A) – Strnad, Najman, Kousal – Alderson, Zbořil, Jaaskelainen – Lunter, Bičevskis, Stránský (A)

Bílí Tygři Liberec Pavelka (Kváča) – Šmíd (C), Knot, Rosandič, Hanousek, Kunst, Štibinger – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Vlach, Šír, Rychlovský

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)

Branky: 05:34 Zygmunt (Ščotka, Jícha), 06:10 Jarůšek (Březák, P. Zdráhal), 15:33 Mahbod, 44:10 Pospíšil (V. Hübl, F. Lukeš), 46:17 M. Havelka (L. Doudera, Jícha), 49:37 Jarůšek (Mahbod). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Frodl, Komárek.

HC Verva Litvínov Zajíček (Godla) – Štich, Ščotka (A), Březák, Balinskis, Kudla, L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Lyszczarczyk, Stříbrný – Zygmunt, Jícha, M. Havelka.

HC Energie Karlovy Vary Bednář (30. Hamrla) – Kotvan, Tureček, Kowalczyk, Šenkeřík (A), Pulpán (A), Weinhold, Vodička – Redlich, Machač, Vondráček – T. Mikúš (C), Vildumetz, Š. Kratochvil – M. Zabloudil, Hladonik, M. Kadlec – Šik, Křehlík, Bačo.

1. Karlovy Vary 4 2 0 1 1 16:16 7
2. Liberec 3 1 1 0 1 9:12 5
3. Mladá Boleslav 3 1 0 0 2 13:11 3
4. Litvínov 2 1 0 0 1 6:5 3

Skupina C

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)

Branky: 10:44 Kucsera (Dujsík, Navrátil), 14:08 Kolouch (Kucsera), 20:24 Knotek (Ostřížek), 22:21 Navrátil, 25:18 Gřeš - 21:31 Střondala (Horký), 48:35 Mueller (Zatovič). Rozhodčí: Michal Dědek, Adam Kika – Jiří Gebauer, Vladimír Rožánek. Diváci: 950.

HC Olomouc Lukáš (Mokrý) – Hlaváč, Dujsík, Ondrušek (A), Škůrek, Rutar, Černý, Valenta – Ostřížek, Knotek (A), Bambula – Burian (C), Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Gřeš, Mácha, Navrátil

HC Kometa Brno Vejmelka (Klimeš) – Pyrochta, Freibergs, Mikyska, Němec (A), Bartejs, Zábranský, Gulaši – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – Horky, Střondala, Šoustal – Kunc, Kusko, Kratochvíl

Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice 6:5P (0:1, 3:2, 2:2 - 1:0)

Branky: 25:11 Pilař (Sklenář), 26:08 Perret (Orsava), 31:39 Kelly Klíma, 49:24 Nedomlel (Lev, Kelly Klíma), 56:35 Kelly Klíma (Kevin Klíma), 63:55 Smoleňák (Zámorský, Cingel) - 12:27 Tybor, 24:06 Mandát (Svačina, Poulíček), 34:25 Mandát (Svačina, Poulíček), 41:27 Tybor (Kolář, Kousal), 43:31 Tybor. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Rampír, Komínek. Diváci: 750.

Mountfield HK Lukeš (Mazanec) – Nedomlel (A), Zámorský, Jank, Gaspar, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – Lev, Cingel, Smoleňák (C) – Sklenář, Pilař, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pavlík, Koukal, Orsava

HC Dynamo Pardubice Nečas (Borovička) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Holland, Kolář (A), Hrádek, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Claireaux, Paulovič – Rohlík, Zeman, Machala

1. Hradec Králové 4 3 1 0 0 14:7 11
2 Pardubice 4 2 0 1 1 12:9 7
3. Olomouc 4 2 0 0 2 13:14 6
4. Kometa Brno 4 0 0 0 4 4:13 0

Skupina D

HC Vítkovice Ridera - HC ZUBR Přerov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 37:35 Hruška (Štencel, Irgl). Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Bryška, Hranoš.

HC Vítkovice Ridera Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, Koch, Kováč, Kubeš, Černý, Demel – Irgl, Hruška (A), Schleiss (A) – Lakatoš, Krenželok (C), Dej – Baláž, Werbik, Fridrich

HC ZUBR Přerov Kacetl (Postava) – Král, Hrabal (C), Dřímal, Zbořil (A), Forman, Kleiner, Gréč – Goiš (A), Hejcman, Ryšavý – Ma. Svoboda, Süss, Dvořák – Hajšman, Indrák, Peterka – Fencl, Hradil, Dobša

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky: 20:21 Okál (Šlahař), 24:35 Dufek (Honejsek, Köhler), 26:57 Dobiáš (Gazda, Šlahař), 59:24 Šlahař (Kóhler, Ondráček). Rozhodčí: Šír, Lederer – Mrkva, Hlavatý.

PSG Berani Zlín Huf (Kořének) – Žižka, Gazda, Nosek, Dluhoš, Hamrlík, Řezníček, Suhrada – Václavek, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Sebera, Karafiát, Dobiáš

HC Oceláři Třinec Štěpánek (Suchánek) – Jaroměřský, Hrachovský, Galvinš, Haman, Zahradníček, Adámek, Husák – Chmielewski, Marcinko, Růžička – Hrehorčák, Roman, Kovařčík O. – Kofroň, Veselý, Kurovský

1. Zlín 4 3 0 0 1 16:8 9
2. Třinec 4 3 0 0 1 16:11 9
3. Vítkovice 4 2 0 0 2 14:9 6
4. Přerov 4 0 0 0 4 3:21 0