Hokejisté Karlových Varů se snaží clonit libereckému brankáři Marcelu Melicherčíkovi ve výhledu. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberecký Melicherčík má třetí nulu, výhru nad Vary trefil Hunkes

• 0
Hokejový Liberec má nového hrdinu. Brankář Marcel Melicherčík udržel v pátek potřetí za sebou čisté konto a Bílí Tygři i díky němu udolali doma Karlovy Vary 1:0 po prodloužení. Liberec pokračuje v první vítězné šňůře v sezoně, vyhrál třikrát v řadě.

Jediný gól zápasu vstřelil v 63. minutě obránce Jiří Hunkes, jenž po Pospíšilově přihrávce bez rozmýšlení napálil puk a prostřelil z dálky jinak vynikajícího brankáře Závorku.

"Chtěli jsme tři body, ale nakonec jsme rádi i za dva, protože Karlovy Vary výborně bránily," uznal autor rozhodující liberecké trefy Jiří Hunkes. "V posledních zápasech dobře bráníme, nedáváme sice moc gólů, ale to snad zase přijde. Důležité je, že Marcel Melicherčík chytá výborně a drží nás nad vodou."

Liberecký kapitán Petr Nedvěd bojuje s Radimem Hruškou z Karlových Varů.

Zápas s Vary, to nebyla žádná lahůdka pro oko hokejového fajnšmekra, ale urputný boj, ve kterém se šance rodily těžko. Silně prořídlé hlediště liberecké arény čekalo na gól předlouho, nakonec až do prodloužení. V hlavních rolích byli oba brankáři: karlovarský Závorka i liberecký Melicherčík.

Blízko prvnímu gólu byli ve druhé třetině hosté, Drtinova bomba se odrazila od tyčky. I videorozhodčí potvrdil, že puk nepřekročil brankovou čáru. Necelých pět minut před koncem mohli Liberečtí rozhodnout za tři body, jenže Bulík zblízka nepochopitelně minul odkrytou branku.

A tak se čekalo až do času 62:54, kdy se od modré trefil Hunkes. "Nic jsem nevymýšlel, vystřelil a brankáři to asi prošlo mezi nohama," popsal liberecký bek.

"Přesouval jsem se a přes našeho hráče jsem neviděl, že má střílející bek napřaženo. Ve chvíli, kdy vypálil, jsem se snažil puk někde hledat a už jsem ho měl mezi nohama," litoval karlovarský brankář Tomáš Závorka. "Škoda, jsme rádi za každý bod, ale chtěli jsme víc než jeden."

I v dalším utkání budou mít hokejisté Liberce výhodu domácího prostředí. V úterý dorazí do arény Pardubice.