Hokejisté Plzně přebírají pohár určený vítězi základní části extraligy.

Hokejisté Plzně přebírají pohár určený vítězi základní části extraligy. | foto: Daniel Beran, MAFRA

Plzeňské oslavy pokazili hokejisté Sparty. Byli výborní, uznal Modrý

• 11
Celkem 106 bodů. Tolik jich letos hokejisté Plzně nastřádali v základní části extraligy. Nejvíce ze všech, jedná se zároveň o třetí nejlepší bilanci za posledních deset let. Jen Pardubice měly v minulých sezonách dvakrát lepší číslo, 108 a rekordních 111 bodů.

Už před pátečním duelem 52. kola proti Spartě tak vyprodaná ČEZ Arena viděla Prezidentský pohár, novou trofej pro nejlepší tým dlouhodobé části. Slavnostní úvod ozdobila i přítomnost dvou plzeňských legend – někdejších výtečných obránců a mistrů světa Vladimíra Bednáře a Milana Kajkla. Repliky dresů s čísly 19 a 21 zamířily na čestné místo pod střechu haly.

Plzeň pak mohla svou statistiku ještě vylepšit. To se jí však nepovedlo. Teprve podruhé v sezoně v normální hrací době se soupeři musela poklonit – Spartě podlehla 1:3. "Mají zkušený tým, hráli velice zodpovědně a chytře. Dokázali eliminovat naši rychlost a jednoduchost, vyhrávali osobní souboje," viděl příčiny porážky obránce Indiánů Jaroslav Modrý.

Ve druhé třetině právě on poslal tým do vedení. Odražený puk nahazoval do odkryté klece, v cestě do sítě se kotouči ještě marně snažil zabránit útočník Podlešák. Celkově však byla nebezpečnější Sparta. Pöpperle nejprve skvěle vychytal sólo Netíka i přečíslení Látala s Hrdelem, ale pak mu proklouzla pod lapačkou střela Tona a Podlešák zblízka vyrovnal.

Vítěznou trefu zařídil pro hosty v 50. minutě Vykoukal, rychlou střelou bez přípravy pod horní tyč. Deset vteřin před koncem pak při power-play Plzně dovezl puk do opuštěné branky Broš. "Chtěli jsme ubránit první třetinu, ve které mívá Plzeň velký nápor. To jsme splnili a pak jsme byli lepší," mínil sparťanský útočník Karel Hromas.

"Nic jsme nevypustili. Hrajeme o čest, pro fanoušky, kteří zase vytvořili nádhernou kulisu. Ale musíme smeknout před soupeřem, Sparta byla výborná," uznal Modrý.

Nyní bude Plzeň čekat na výsledek předkola play-off, které jí určí soupeře pro čtvrtfinále. To rozehraje doma ve čtvrtek 18. března.