Plzeň přišla o body ve druhé části

Plzeň - Zbývá patnáct vteřin do konce utkání. Osamocený plzeňský útočník Zelenka zpracuje pas od Moravce a zblízka pálí. Přestřelí, puk jen dutě pleskne o zadní plexisklo a Zelenka se jen smutně předkloní a hledí do ledu. Západočeši podlehli doma Slavii 3:4, v závěru se marně bili alespoň o bod.

„Snažil jsem se vymést horní růžek, vždycky tam střílím. Franěk šel dolů, místo tam bylo. Jenže puk mi sklouzl a šel nad branku,“ líčil sklesle poslední akci Jiří Zelenka.

Plzeň ovšem ztratila zápas ve druhé části. Lacino ztratila pracně nabyté vedení z úvodní třetiny. „Nic jiného než naše lajdáctví a lehkovážnost,“ zlobil se útočník David Moravec. „Ale konkrétní slova, která jsme si vyříkali o přestávce, zůstanou v kabině,“ doplnil.

Domácí vedli po dvou utěšených akcích. Padělek mezi kruhy zpracoval puk a pálil pod horní tyč, v závěru třetiny pak v oslabení uprchl Zelenka a mazácky zavěsil k tyči.

Jenže po přestávce přišel zlom. „Dobrý tým neprohraje třikrát v řadě a Slavia ukázala, že dobrým týmem je. Jenže my jsme jí k tomu pomohli výkonem ve druhé třetině,“ mínil plzeňský kouč Marek Sýkora.

Tomica ve 26. minutě zblízka snížil. Puk se do sítě dostal od jeho brusle, ale v souladu s pravidly, jak odhalil videorozhodčí. Vzápětí se na Fraňka řítil sám Matějovský, jenže blafák skončil na brankářových chráničích. Beránek pak při vlastním oslabení schoval skákavou ránu za obránce a vyrovnal, za další čtyři minuty propálil Málka od modré bek Graňák.

„Ani jednu střelu jsem neviděl, Beránkovu ránu navíc některý z našich obránců nešťastně tečoval,“ litoval Roman Málek.

Sup poté zvýšil na dvoubrankový rozdíl, ale v převaze pět na tři Cartelli snížil. V divoké třetí části, kdy sudí Husička vyloučil jedenáct hráčů, už ale Plzeň na remízu nedosáhla. Důras i Zelenka ve velkých šancích přestřelili.

„Nerozdávejte body ostatním,“ vzkázal na tiskové konferenci plzeňský kouč Sýkora asistentovi Slavie Kalousovi.