Hokejový trenér Josef Jandač.

Hokejový trenér Josef Jandač. | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Pardubičtí hokejisté zhasli brněnskou Kometu v zaplněném Rondu

• 3
Po jasné čtvrteční výhře nad prvoligovou Třebíčí si hokejisté HC Eaton Pardubice připsali ve středu v takřka vyprodané brněnské hale Rondo další vítězství v přípravě, tentokrát v poměru 3:2.

Už v osmé minutě šli domácí do vedení, za hosty ve dvojnásobné přesilovce srovnával Bartek. Do kabin se šlo za stavu 1:1, což byla pro Pardubice příjemná zpráva, protože musely čelit hned v úvodu trestnému střílení brněnského Erata.

Ten však ve velké šanci selhal. V závěru třetiny pak pomohla brankáři Pardubic Růžičkovi tyč.

"Bylo vidět, že se jedná o přípravu, hráči se stále teprve rozehrávají. My jsme měli špatný vstup do zápasu, do druhé třetiny jsme ale změnili styl hry, začali hrát aktivněji a hru postupně vyrovnali," uvedl trenér pardubických hokejistů Josef Jandač.

Ačkoli měli hokejisté Komety i ve druhé třetině dost možností obrátit skóre zpět na svou stranu, gólman Růžička byl proti. Pardubice tak udeřily opět v početní výhodě, když se ujala tečovaná střela Kočího od modré. Hosté v tu chvíli vedli 2:1.

Přesilovky se týmu dařily i v minulém zápase, trenér Jandač je ale nepřeceňoval: "Spokojen mohu být tak s produktivitou, souhra pořád vázne. Góly dáváme, ale vesměs to jsou nějaké teče, odrazy a podobně. Určitě se nedá říct, že bychom se prosadili nějakými pohlednými kombinacemi. Pořád zkoušíme."

Trenéra dál trápí již dříve kritizovaná nedisciplinovanost hráčů. Tým dostal tresty za pozdní příchod ze šatny i příliš mnoho hráčů na ledě. "Rozhodčí navíc posoudili zákrok Mezeie na Dopitu jako úder na hlavu, to mi nepřišlo, ale ještě jsem to neviděl na videu," řekl Jandač.

Když je řeč o Dopitovi, hráči, který měl lví podíl na předposledním pardubickém titulu z roku 2005, Jandač nepochybuje o tom, že je pro Kometu i ve věku 41 let velkým přínosem: "Pořád je dobře, že hraje, má co rozdávat mladým spoluhráčům. Je hrozně silný na buly a v osobních soubojích."

Brno na začátku třetí třetiny srovnalo, ale Zohorna definitivně zvrátil utkání na stranu Pardubic. Ty vyhrály i nájezdy, které byly domluveny po konci základní doby.

Do Ronda si v úterý našlo cestu 6631 diváků, přičemž kapacita stadionu je jen o málo vyšší: 7200. Jandač potvrdil, že takovou návštěvu na přípravě snad ještě nezažil: "Brno je hladové po hokeji, což je pro něj jedině dobře," shrnul Jandač, který nechtěl vyzdvihovat konkrétní výkony hráčů.

Pardubice vyplní pauzu vzniklou zrušeným zápasem s Libercem tréninky a regenerací. V úterý pak přivítají v ČEZ Areně znovu brněnskou Kometu.