Liberecký hokejista Pospíšil se tlačí před pardubického gólmana Martina Růžičku. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Pardubičtí hokejisté Nedvěda a spol. podruhé nepřemohli

• 0
Hokejisté Pardubic mají za sebou poslední dvojutkání ve Východní skupině European Trophy proti Liberci. V pátek jej přehráli doma 4:3, v neděli mu venku podlehli 2:3.

Mohli vyhrát, o kolik gólů chtěli, ale na závěrečný turnaj Red Bulls Salute v německém Berlíně už by se stejně nepodívali. Před včerejším utkáním 8. kola European Trophy bylo jasné, že pardubičtí hokejisté skončí v tabulce její Východní skupiny nejlépe druzí za švédským Djurgardenem; v Liberci tak proti tamějším Bílým Tygrům s veteránem Petrem Nedvědem v čele hráli už jen o dobrý pocit a sebevědomí před pátečním startem extraligy. Právě na něj byl totiž zápas v liberecké Tipsport Areně generálkou.

A je třeba říct, že sebevědomí Pardubic docela utrpělo. Nad Libercem dlouho vedly, Tygři však duel otočili v posledních dvou minutách na konečných 3:2. Hosté tak nepotvrdili předchozí páteční úspěch. Tehdy nad Libercem uhájili těsnou výhru 4:3 především díky skvělé úvodní třetině, ve které soupeři utekli o tři branky.

Včera bylo všechno úplně jinak; v první periodě žádný gól nepadl, přestože hráči na obou stranách trefovali brankovou konstrukci.

Na začátku druhé části hry nejprve zahrozil pardubický Sýkora a ve 25. minutě se východočeský celek poprvé radoval zásluhou mladíků: Veselý doklepl do sítě sraženou střelu Čípa. Pět minut nato se navíc, rovněž z dorážky, prosadil zadák Vašíček. Tygři stačili snížit na 1:2 půl minuty před pauzou díky Duškovi. Skoro celou třetí třetinu to pak vypadalo, že si Pardubice z Liberce odvezou tři body. Slepené góly Bulíře a Vampoly je však o toto potěšení připravily.

První kolo nového ročníku extraligy Pardubice odehrají v pátek 13. září od 18 hodin na ledě brněnské Komety.