Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Dynamo Pardubice - HC...

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Dynamo Pardubice - HC Motor České Budějovice. Zleva Roman Vráblík z Českých Budějovic, Robert Říčka z Pardubic, David Cienciala z Pardubic a Jan Štencel z Českých Budějovic, který je následně vyloučen do konce utkání. | foto: ČTK

Budějovičtí hokejisté nastoupí v Pardubicích bez potrestaného Štencela

• 9
Za faul na pardubického Roberta Říčku v pátečním třetím čtvrtfinále play off dostal českobudějovický hokejista Jan Štencel dvouzápasový trest. Sedmadvacetiletý bek tak vynechá sobotní čtvrtý zápas, poté bude záležet na výsledku. Jeho tým vede v sérii hrané na čtyři výhry 3:0 a je blízko postupu do semifinále.

Štencel fauloval Říčku v 19. minutě utkání, před brankou jej zasáhl hokejkou. Rozhodčí Roman Mrkva a Vladimír Pešina jej následně poslali s trestem na pět minut a do konce utkání do kabin za zásah do oblasti hlavy a krku. Disciplinární komise mu v sobotu ještě zastavila činnost.

„K zákroku došlo v přerušené hře, kdy se hráč přiblížil k protihráči a cíleně ho holí drženou v obou rukách zasáhl do oblasti krku,“ uvedl předseda komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Čtvrté čtvrtfinále v Pardubicích začíná v sobotu v 17 hodin a sledovat ho můžete v podrobné online reportáži.