Orli přišli i o Trvaje, ve Varech neměli šťávu

Karlovy Vary - Až 11 sekund před koncem zápasu se znojemští hokejisté dočkali gólu v Karlových Varech. Trefa Selingra sice pokazila gólmanovi Sáblíkovi první nulu v sezoně, na body ale hostům nestačila. Orli prohráli 1:3. „Karlovy Vary vyhrály zaslouženě. Přetlačili nás u mantinelů a v předbrankových prostorech,“ přiznal znojemský asistent Pavel Hynek.

Jeho tým poslední dobou připomíná les, z něhož postupně mizí stromy. Orli totiž přicházejí o jednoho hráče za druhým, včera jim kromě beka Tesaříka a útočníků Dopity, Kucharczyka a Procházky scházela i brankářská jednička Jiří Trvaj.

„Nedovolil mu nastoupit zdravotní stav,“ vysvětlil Hynek, proč Trvaj stál jen na střídačce a místo něj chytal Jaroslav Kameš.

I tak ovšem mohli jít hosté do vedení, kdyby si Aleš Padělek vzpomněl, jak se mu nedávno při měsíčním pobytu právě ve Varech dařilo. Tentokrát ale útočník při trestném střílení v 5. minutě selhal, když vystřelil nad. Od té doby už neměli Orli v ofenzivě co nabídnout.

„Vypracovali jsme si minimum šancí,“ povzdechl si Hynek. „Kluci sice zápas odmakali, ale dnes chyběly síly, šťáva, agresivita.“ A tak bylo jen otázkou času, kdy se střelecky prosadí domácí Energetici.

Povedlo se jim to dvakrát na přelomu první a druhé třetiny a od té chvíle už Vary zápas kontrolovaly.