Jan Knotek (čelem) slaví se spoluhráči gól Olomouce.

Jan Knotek (čelem) slaví se spoluhráči gól Olomouce. | foto: MAFRA

Nesmíme polevit, burcuje olomoucký lídr Knotek v polovině sezony

• 0
Olomoučtí hokejisté drží v polovině základní části šesté místo. Jak je to možné, když v první padesátce kanadského bodování mají jediného hráče?

Kohouti zvládají zápasy stejně jako v minulých letech především týmovým pojetím. Bodovým lídrem je Jan Knotek, centr prvního útoku nasbíral v šestadvaceti zápasech zapsal sedm branek a devět asistencí. „Musíme ale sbírat body dál. Víme, o co hrajeme a nechceme se trápit dole,“ odmítá polevit Knotek.

V polovině základní části máte čtyřicet bodů. Je to důvod ke spokojenosti?
Nerad bych něco zakřiknul, trenéři říkají, že nesmíme být nikdy spokojení a uspokojení. Ale když to takto půjde dál a budeme se držet v tabulce ve středu, budeme rádi. Liga je ale tak vyrovnaná, že prohrajete dva zápasy a jste zase dole. Nezbývá nám než makat a sbírat body dál.

Kde vidíte rezervy ke zlepšení ve druhé půlce sezony?
V závěrech utkání. Musíme je zkušeněji dohrát a urvat výsledky tak, aby z toho byly tři body.

Narážíte na páté prodloužení Mory v řadě? O čem to svědčí?
Právě o tom, že momentálně to tam asi nejsme schopní dorvat. Naposledy proti Pardubicím (3:2p) jsme sice vedli, ale většinou jsme soupeře dotahovali, takže jsme pak byli za prodloužení rádi. Takový zápas jako s Pardubicemi ale musíme urvat.

Dynamo vyrovnalo 27 vteřin před koncem. Padla pak na vás deprese, že i popáté jdete do prodloužení?
Musím přiznat, že jsem byl trochu v depresi. Dřete se několikáté utkání, máte to na dosah… Ale naštěstí jme se oklepali a urvali jsme ten druhý bod. Máme z nich radost, ale trochu tam byla i hořkost z toho vyrovnání půl minuty před koncem. Nezačali jsme utkání dobře, první třetina byla špatná, pak jsme se do toho dostali a měli jsme to ukopat za každou cenu. Jenže jsme zbytečně propadli u jejich brány, byl z toho závar a padlo to tam.

Zatímco v úvodu sezony jste se doma trápili, teď máte v plecharéně sedm výher z osmi zápasů.
Jsme rádi, když vyhrajeme před domácím publikem. Proto se počítá i vítězství v prodloužení.

Zatímco v první čtvrtině jste získali čtrnáct bodů, ve druhé šestadvacet. Našli jste tvář?
Myslím, že ano. Bylo to z naší strany lepší, sebevědomější. Věděli jsme, co hrajeme, a věřili jsme tomu.