Z duelu Liberec (modrá) - Mladá Boleslav.

Z duelu Liberec (modrá) - Mladá Boleslav. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Nový virus. Hokejovou Boleslav klátí góly na začátcích třetin

• 1
Ještě minulý týden ničily boleslavské hokejisty zoufale ztracené zápasy ve třetích třetinách. Jen co Středočeši tuhle vadu odstranili a získali mezitím čtyři body, už je klátí jiný virus: góly na začátcích třetin. Boleslav v pátek doma proti Spartě inkasovala v časech 0:22, 21:07 a 40:44, a především proto nakonec prohrála 2:5.

"Je to škoda. Neodehráli jsme špatný zápas, ale darovali jsme Spartě tři góly," řekl útočník Mladé Boleslavi Andrej Podkonický.

Hlavně situace před prvním gólem Sparty po 22 vteřinách hry byla těžko uvěřitelná.

Zřejmě dezorientovaný útočník domácích Cetkovský z mezikruží ve vlastním pásmu odšťouchl puk směrem ke svému brankáři Hüblovi, který ho vyrazil jen před sebe a dorážející Broš už měl snadnou práci. "Takové věci by se nám neměly stávat, zvlášť doma," podotkl Podkonický.

Kromě obdržených gólů v úvodech třetin Boleslav trápila už dobře známá bolest: neproměňování jasných šancí.

V gólových pozicích vyhořeli Mikulík, Balaštík a především Podkonický. Ve 12. minutě za stavu 1:2 z metru netrefil úplně prázdnou branku. "Asi jsem se předčasně těšil, že dám gól. Puk nadskočil, a jak jsem ho bekhendem trefil, šel mimo. Byla to dost důležitá situace, mohli dát na 2:2," klopil hlavu Podkonický.

Boleslav ještě před třetí třetinou za stavu 1:3 věřila v obrat, jenže definitivně ji uzemnil gól Američana Milama 44 vteřin po příchodu z kabin.

"To byl pro nás obzvláště důležitý gól. Boleslav byla stále nepříjemná, ale tahle branka ji srazila," potvrdil brankář Sparty Tomáš Pöpperle.

V 57. minutě skóroval poprvé za Mladou Boleslav v extralize exkladenský Stieler, domácí to zkusili ještě v šesti bez gólmana, ale sedm vteřin před koncem potvrdil sparťanskou výhru trefou do prázdné branky Ton.

"Musíme se z toho oklepat," nabádá Podkonický. Už v neděli hraje Boleslav doma znovu. Pod vedením nového trenéra Petra Nováka se od 18.30 hodin představí proti Kometě Brno.