Zprava Lukáš Cingel z Brna a Michal Plutnar z Karlových Varů ve vzájemném...

Zprava Lukáš Cingel z Brna a Michal Plutnar z Karlových Varů ve vzájemném souboji. | foto: ČTK

Nebyl to úmysl, lituje Plutnar, že kousl soupeře. Disciplinárka mu dala pokutu

• 17
Zahryzl se do protihráče, aniž by si toho prý byl sám vědom. Karlovarský obránce Michal Plutnar se omluvil za kousnutí plzeňského beka Jana Piskáčka v pátečním utkání 17. kola hokejové extraligy. Šéf disciplinární komise Viktor Ujčík hráče ve zkráceném řízení potrestal pokutou ve výši 10 procent ze základního měsíčního platu. Stejný trest obdržel kladenský bek Jiří Ticháček za nafilmovaný pád v utkání se Spartou.

Plutnar se ve 33. minutě duelu v Plzni při souboji u mantinelu zakousl do levé ruky obránce Jana Piskáčka. Zadák Energie se mu za to později osobně omluvil přes facebook a také na webu karlovarského klubu. Poznamenal, že si v té chvíli nebyl incidentu vědom.

Zkrat v extralize. Plutnar kousl soupeře, incident řeší disciplinární komise

„Celá věc mě moc mrzí a rozhodně v ní nebyl žádný úmysl. Chtěl bych se omluvit jak našemu soupeři a klubu, tak i vedení našeho klubu a fanouškům,“ kál se Plutnar. Momentu si nevšimli ani hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek a Jiří Ondráček. Karlovy Vary v Plzni zvítězily 3:2 v prodloužení.

Podívejte se na kousnutí Michala Plutnara:

Ticháček v domácím duelu se Spartou v čase 39:06 podle Ujčíka přihrál pád poté, co jej Pavel Kousal zasáhl hokejkou do plexiskla helmy. Sudí Matěj Sýkora a Jan Jaroš útočníka Pražanů vyloučili v souladu s pravidly na dvě minuty za hru vysokou holí a Kladno hrálo přesilovku čtyř proti třem. Utkání vyhrála Sparta 3:2.