Hokejisté Hradce Králové se radují z vítězství.

Hokejisté Hradce Králové se radují z vítězství. | foto: ČTK

Ztráta, řekl Dragoun po výhře. Hradec Králové ale vynesla za lídra

• 0
Hokejisté hradeckého Mountfieldu vyhráli po první reprezentační pauze i třetí zápas, k výhře 3:2 nad Chomutovem potřebovali prodloužení.

Téměř polovinu zápasu se nemohli střelecky prosadit, pak se trápili i při jedné z přesilovek.

Jenomže 40 vteřin před jejím koncem si útočník Dragoun našel puk, který po vhazování vypadl z klubka hráčů, ocitl se s ním sám před gólmanem soupeře a bekhendem ho poslal mezi jeho nohama do branky. Tím začala cesta hokejistů hradeckého Mountfieldu za další extraligovou výhrou. Už čtvrtou za sebou, z nichž tato byla už třetí dvoubodová.

Hradec se díky tomu v tabulce posunul už na druhou příčku, na vedoucí Plzeň ztrácí pět bodů. „Jsme za to rádi, ale v tuhle chvíli to pro nás nic neznamená. Musíme dál pokračovat v bojovných výkonech,“ řekl útočník Mountfieldu Michal Dragoun, včera autor první z branek svého týmu a asistent u té rozhodující v prodloužení.

Přesilovka Mountfieldu o chvíli později pomohla i k vylepšení svého náskoku. A s podobným scénářem jako u prvního gólu. Po nepříliš přesvědčivé hře se k puku dostal Bednář, po jehož přihrávce stačilo Köhlerovi jen nastavit hokejku a puk lehce tečovat.

Jak dvě přesilovky pomohly Mountfieldu do vedení, tak mu jedna ze soupeřových nakonec vzala bod. Chomutov totiž 43 vteřin před koncem druhé třetiny snížil, aby krátce před polovinou závěrečné právě při přesilovce vyrovnal. Na trestné lavici v tu chvíli pobýval Kukumberg. Jedenáct následujících minut základní hrací doby o vítězi nerozhodlo.

„Je to škoda, tohle si nemůžeme nechat utéct. Vždyť Chomutov jinak skoro nic neměl a i ty dvě branky dal skoro z ničeho,“ je přesvědčený hradecký útočník. Vítěze zápasu tak určil až brejk Hradce ve druhé minutě prodloužení. Přesně ho zakončil Köhler a vstřelil tak svůj druhý gól v zápase.

„Za výhru jsme rádi, ale tentokrát je to pro nás ztráta, měli jsme získat všechny body,“ mrzelo Dragouna. Pro Hradec to byla už druhá dvoubodová výhra za sebou, pro tu první si v pátek zajel do Mladé Boleslavi, kde poprvé v této sezoně uspěl v samostatných nájezdech.

Útočníků ubylo, hradecký klub je hledá

Richard Jarůšek odešel do pražské Sparty a v pátek už oblékl její dres.
V ten samý den Hradec přišel i o druhého útočníka, ve vítězném utkání v Mladé Boleslavi si totiž Lukáš Vopelka, jedna z výrazných letních posil, zlomil prst na ruce.

Během několika málo hodin tak hokejový Mountfield přišel o dva elitní borce pro útočné řady. Jejich ztrátu navíc komplikují zdravotní absence Tomáše Ziga a Jiřího Šimánka, kteří nehrají už několik zápasů. Vedení klubu na vzniklou situaci reaguje. „Útočníků při těchto absencích moc nemáme,pracujeme na doplnění kádru,“ uvedl generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček, „nějaká jména jsem trenérům předal, budeme o tom dále jednat.“

Vedle příchodu někoho z jiného klubu budou v Mountfieldu nyní netrpělivě sledovat, jak se bude lepšit zdravotní stav zraněných hráčů. Nejhorší vyhlídka je u čerstvě zraněného Vopelky. „Prst má bohužel zlomený, odhadem jeho absence vypadá zhruba do konce kalendářního roku,“ sdělil Kmoníček. Zigo se Šimánkem na tom jsou naštěstí přece jen o něco lépe. „U nich to vypadá tak ještě na dva týdny,“ uvedl manažer. Zigo týmu chybí od poloviny října, Šimánek čtyři týdny.

Absence tří útočníků a odchod Jarůška daly příležitost dalším hráčům. V neděli hrál čtvrtý útok ve složení Berger, Miškář, Pavlík. Pro nejzkušenějšího Bergera to byl teprve čtvrtý start v této sezoně, Miškář se v hradecké sestavě objevil podesáté a Pavlík, jenž dlouho marodil, posedmé.