Michal Bulíř z Liberce | foto: ČTK

Těsná prohra zkalila libereckému Bulířovi střelecký rekord

• 0
Střelecký rekord hvězdného Petra Nedvěda vyrovnal už na konci září, na jeho překonání si ale kvůli zranění kotníku musel počkat až do prosince. Svůj 138. gól v libereckém dresu nakonec kapitán týmu Michal Bulíř dal v nedělním extraligovém zápase s Vítkovicemi a stal se tak nejlepším kanonýrem v historii hokejových Bílých Tygrů.

„Je to milník, kterého si strašně vážím. Jsem rád, že jsem se mohl zapsat do historie klubu, kde jsem vyrůstal a kde teď znovu hraju. Překonal jsem Méďu, který hrál v NHL a je klubovou legendou. Je na tom však kaňka týmového neúspěchu, což mě mrzí,“ řekl Bulíř.

Bílí Tygři se po šesti zápasech venku po více než dvou týdnech představili v domácí aréně. Vítkovicím, které letos hrají o čelo tabulky, podlehli 2:3 po nájezdech. V úvodu utkání šel Liberec brankou Bulíře v přesilovce do vedení.

Mueller však poté dvěma trefami otočil skóre ve prospěch hostů. Sedm minut před koncem Faško-Rudáš vyrovnal a zápas dospěl do prodloužení. Nakonec rozhodly až nájezdy, které Vítkovice ovládly 2:0.

Liberečtí tak po dvou předchozích výhrách padli. „Neodehráli jsme špatný zápas, byla na nás na vidět bojovnost, mělo to dobrou atmosféru. Měli jsme dost přesilovek, ve kterých jsme si nepomohli, využili jsme jen tu první na začátku, a to bylo málo,“ konstatoval nový nejlepší klubový střelec Bulíř. Zítra hokejisté Liberce hostí Spartu.