Třinečtí hráči Daniel Voženílek (96) s obráncem Adamem Smithem (4) gratulují ke...

Třinečtí hráči Daniel Voženílek (96) s obráncem Adamem Smithem (4) gratulují ke gólu Marianu Adámkovi (55) | foto: ČTK

Adámek: Musíme makat dál a je jedno, jestli vyhrajeme doma, nebo venku

• 0
Třinecký obránce Marian Adámek dal svůj druhý gól v letošním play off. Leč smůla. Ani tentokrát jeho trefa k výhře nepomohla. „Mrzí mě, že to nevyšlo, protože po vyrovnání jsme byli na koni, měli jsme šance. Škoda. Je to hokej, dřina. Nic není zadarmo a musíme nadále rubat,“ prohlásil Adámek po tom, co Oceláři ve čtvrtém finálovém utkání extraligy podlehli Hradci 1:2 v prodloužení.

Souhlasíte, že jste ve třetí třetině měli příležitost rozhodnout?
Ano. Byl tam nájezd, pak tam byl Marko sám před brankou, nedali jsme a soupeř v prodloužení rozhodl. Jedeme zase do Hradce a budeme znovu bojovat.

Hosté rozhodli v prodloužení a vaši trenéři si brali trenérskou výzvu. Byla nějaká naděje, že s výhradou na hru vysokou holí uspějí?
Tak... Bylo tam pět procent víry. Doufali jsme. Ale bohužel. Byl to regulérní gól, takže není co řešit.

Třinec - Hradec 1:2P. Ještě není konec. Hosté první výhrou natahují finále

Ve třetí části zápasu jste měli převahu, šance. A prohráli jste. Zažili jste to, co Hradec Králové v předešlých duelech s vámi?
Možná jsme měli více šancí, ale hraje se na góly. Je jedno, kdo má více ze hry, ale musíme jít zase více do brány, více se tlačit do toho slotu a věřit, že to prorveme.

Poprvé ve finálové sérii jste prohrávali. Hrálo to nějakou roli?
Museli jsme hru více otevřít, měli jsme tlak, z něhož jsme dali gól, ale pak to bylo o jedné chybě – jeden šťastný odraz, jedna střela a bohužel výhra byla na druhé straně.

Play off 2023

servis iDNES.cz

Na vašem ledě padly čtyři góly, zatímco ve dvou utkáních v Hradci Králové sedm. Byly víkendové duely opatrnější?
To nevím, šance byly na obou stranách. Ani teď, ani v sobotu to tam tolik nepadalo. Rozhodují detaily. My si za vítězstvím musíme pořád jít, soustředit se na každé střídání a stále hrát naplno.

Nyní vás čeká další utkání na královéhradeckém ledě. Loni jste titul vybojovali v hale Sparty. Může vám taková zkušenost pomoci?
Uděláme všechno pro to, abychom v Hradci uspěli, ale je úplně jedno, jestli vyhrajeme doma, nebo venku. My si za tím musíme jít od prvního střídání. A věřit.

Málem jsem byl kopyto. Pavlík o gólu, který Třinci zkazil oslavy titulu

Ostatně v letošním play off jste z deseti utkání osm na ledě soupeřů vyhráli. Je to povzbuzení?
To je asi shoda náhod. Doma venku, my jdeme do každého zápasu stejně a chceme ho pokaždé vyhrát.

Prozradíte, co jste si řekli bezprostředně po utkání?
Že se nic neděje, že jde jen o jeden zápas a my potřebujeme ještě jeden vyhrát. Odehráli jsme dobré utkání. Nesmíme věšet hlavy a do dalších bojů jít s pozitivní notou.