Loučení útočníku Kudrnovi vyšlo

Třinec - Loučení s Jaroslavem Kudrnou se třineckým Ocelářům povedlo. Ve 20. kole extraligy doma porazili Litvínov 5:2. "Kluci teď budou mít reprezentační pauzu veselejší," řekl útočník Jaroslav Kudrna, který z Třince odchází do ruského Magnitogorsku.

K dobré náladě v třinecké kabině po utkání přispěl hbitý útočník výtečným výkonem na ledě. Na vítězství se podílel brankou a asistencí.

"Chtěl jsem se loučit výhrou a vyšlo to," radoval se Kudrna, který v třineckém dresu odehrál 74 zápasů, v nichž nasbíral 64 bodů.

A kvůli Kudrnovi se po utkání konala ve třinecké Werk Aréně velká show. Po ledě jezdil žigulík, Kudrna dostal od trenéra Jiřího Juříka a generálního manažera Pavla Marka převlečených do ruských krojů beranici i kožich.

"Zase taková hvězda to není, aby si zasloužil takové loučení," dobíral si s úsměvem svého spoluhráče kapitán Jan Peterek.

Povedené a zároveň pohledné utkání nastartovali domácí hned v úvodu. V páté minutě sice v oslabení inkasovali, ale vzápětí dokázali sami využít přesilovou hru a do 13. minuty vedli 3:1.

"Konečně jsme se chytili v přesilovkách. Využili jsme je po hodně dlouhé době," oddechl si třinecký kouč Juřík. "Na ten zápas jsme se chystali dlouho a poctivě. Jednak kvůli loučení s Kudrnou, jednak kvůli početné marodce."

Třinci scházeli například bek Seman či útočníci Hašek a Zálešák. Díry v sestavě lepil Juřík juniory, ale také už mohl poslat do hry novou akvizici.

"Dozvěděl jsem se ráno, že budu moci hrát," prozradil slovenský reprezentant Juraj Štefanka, který do Třince přišel z ruského Nižněkamsku.

"Juraj podal spolehlivý výkon. Ještě se sice musí zadaptovat na náš styl, ale bylo vidět, že bude pro nás prospěšným hráčem," chválil posilu Juřík, jenž Štefanku postavil do první formace na pravé křídlo k centru Polanskému a Tomasovi.

Definitivně Třinec opustil Ivan Padělek, jenž dnes nastoupí za Duklu Jihlava.