Hráči Litvínova se radují z gólu do boleslavské branky. | foto: ČTK

Litvínov porazil v pohárové dohrávce Mladou Boleslav a postoupil

• 0
Hokejisté Litvínova porazili v dohrávaném utkání poháru Generali Česká Cup ve skupině B Mladou Boleslav 4:2. Severočeši sice prohrávali 1:2 poté, co inkasovali dvakrát během stejné přesilovky, ale nakonec se díky lepšímu skóre posunuli do čela tabulky před Karlovy Vary a zajistili si postup do čtvrtfinále. Dva góly vítězů dal devatenáctiletý útočník Přemysl Svoboda.

Právě Svoboda byl v páté minutě prvním úspěšným střelcem zápasu, vedení zajistil týmu Vervy krátce poté, co se domácí ubránili při prvním oslabení. První přesilovka jim pak šla o mnoho hůře. Nechali si během ní totiž dát hned dva góly, když jim nejdříve ujeli Ondřej Najman se zakončujícím Jakubem Strnadem a jen o 24 sekund později pak znovu i samotný Najman.

Přemysl Svoboda z Litvínova se raduje z gólu.

Alan Lyszczarczyk se postaral v 25. minutě o vyrovnání. Další obrat ve skóre pak přinesla úspěšná dorážka Pawla Zygmunta z 46. minuty. Závěr už pak Litvínovští zvládli. I díky tomu, že se 98 sekund před vypršením základní hrací doby prosadil podruhé v utkání Svoboda.

Litvínov se tak stal po Spartě a Hradci Králové dalším jistým účastníkem čtvrtfinále. Stejně jako Verva mají deset bodů ve skupině také Karlovy Vary, o tři méně pak Liberec. Litvínov by o postup nepřišel ani v případě, že by po souhře výsledků ve čtvrtečním posledním kole došlo na minitabulku. Mladoboleslavští jsou ze hry o postup venku.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky: 04:28 P. Svoboda (Látal), 24:46 Lyszczarczyk (Jurčík), 45:10 Zygmunt (Jícha, Březák), 58:22 P. Svoboda (Helt) - 09:50 J. Strnad (Najman), 10:14 Najman. Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček. Diváci: 417.

HC Verva Litvínov Zajíček (Godla) – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A).

BK Mladá Boleslav Krošelj (Schwarz) – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček.