Spokojený pardubický hokejista Petr Sýkora (vpravo) po vítězství svého týmu.

Spokojený pardubický hokejista Petr Sýkora (vpravo) po vítězství svého týmu. | foto: ČTK

Bod bychom si zasloužili, zklamal pardubického Sýkoru výsledek v Liberci

• 0
Rychlé úniky a tvrdá střela. To byla dlouhá léta chlouba pardubického útočníka Petra Sýkory. Letos obojí zatím poněkud vázlo. Ovšem v posledních dvou kolech hokejové extraligy „Sejk“ své přednosti oprášil.

Na útočné modré převzal dlouhý pas z vlastního pásma, vřítil se do liberecké obranné třetiny, ohlédl se a parádní zpětnou přihrávkou našel najetého parťáka Hubáčka.

Nic naplat, že byl v tu dobu Petr Sýkora v tísni. Z obránce domácích Tygrů Dernera udělal jen přihlížejícího diváka. Ani asistence u průběžného srovnání stavu však nezastínila zklamání, které bylo po porážce 2:4 z výrazu pardubického matadora znát.

„Taková prohra je nepříjemná. Odehráli jsme kvalitní utkání, byli jsme Liberci minimálně vyrovnaným soupeřem. Věřím, že nejméně bod jsme si zasloužili, bohužel nemáme žádný,“ mrzelo hostující „sedmatřicítku“.

Zatímco jeho přihrávka vyšla z pohledu konečného bodového hodnocení vniveč, jeho trefa v pátečním utkání s Olomoucí měla v tomto srovnání mnohem vyšší cenu. Sýkora tak bodoval po deseti kolech.

Je ovšem pravdou, že část z nich kvůli zdravotním problémům vynechal. Pokud by mu jeho obrození vydrželo i po reprezentační pauze, mohlo by to nastartovat celý tým. Ten přitom na severu Čech předvedl solidní výkon a až do 54. minuty pomýšlel minimálně na bod. Jenže individuální akce talentovaného Lakatoše plány pohřbila.

„Vyhodili jsme puk ze třetiny, oni jej zachytili a hned vrátili do protiútoku. Šikovně se tam dostal a šikovně se prosadil,“ uznal Sýkora.

Dynamo se v Liberci opět nevyvarovalo výpadku po srovnávacím gólu. Nedávno na Spartě však okamžitá gólová odpověď soupeře měla výraznější dopad v podobě dalšího úderu. Tentokrát se pardubická sestava díky Novákovi vzpamatovala.

„Již v minulých utkáních se nám stávalo, že jsme vstřelili branku a brzy v dalším střídání jsme inkasovali, to je samozřejmě chyba,“ uvědomoval si Sýkora, který se zastal spoluhráče Ščotky, jehož zákrok v předposlední minutě vyvolal na ledě šarvátku. „Zkrátka se to semlelo, i takový je hokej,“ dodal Sýkora.