Karlovy Vary, Lukáš Mensator

Karlovy Vary, Lukáš Mensator - České Budějovice - Karlovy Vary; hostující Lukáš Mensator chytá puk do lapačky.

Karlovarským hokejistům chybělo k jistotě osm vteřin

• 1
Je to jasné. Karlovarská Energie bude o šestku bojovat do posledního kola. Rozhodla o tom včerejší porážka na ledě Českých Budějovic 1:2. Zatímco Jihočechy na bod přiblížila k vytouženému předkolu, Energii poslala do souboje se Zlínem, Plzní a Vítkovicemi.

"Rozhodnou poslední dvě kola," říkal před včerejším duelem karlovarský útočník Jan Košťál. Jeho tým měl při pohledu na tabulku největší důvody k úsměvu. České Budějovice a Mladá Boleslav byly hluboko pod ním.

Jednoduše to ale vypadalo jen zdánlivě. To zjistila Energie na jihu Čech hned od prvních minut. Opatrný hokej postupně gradoval do šílené koncovky, ve které Západočeši přišli osm vteřin před koncem o naději bodovat. "Nějaký ten bod musíme urvat za každou cenu. Budějovice ale hrají v posledních zápasech hodně dobře," tušil před zápasem Lukáš Mensator.

Karlovarského gólmana nečekaně vystrašila v 18. minutě nastřelená tyčka po dalekonosné ráně Hudce od vlastní modré, pak ale strašil Mensator na oplátku budějovické střelce. Nestačil jen na Muchovu ránu z mezikruží ve 44. minutě, kterému parádně z prostoru za brankou nabil Mertl.

Po třech minutách však vyrovnal skvělou tečí v přesilovce Hluchý. Začínalo se od začátku. Když už to vypadalo, že se zápas rozhodne až v prodloužení, dotlačil puk za Mensatora domácí Hudec. Na tabuli svítilo 59:52. "Do sezony jsme šli s tím, že budeme v první šestce," ví Mensator.

Aby teď svůj cíl Energie splnila, musí doma zítra porazit poslední Mladou Boleslav. Sedmá Plzeň a osmé Vítkovice hrají totiž taky doma.