GÓL! Jaroslav Balaštík slaví svou první trefu v letošním play-off.

GÓL! Jaroslav Balaštík slaví svou první trefu v letošním play-off. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Balaštík sestřelil Třinec dvěma góly. Klukům jsem je dlužil, říkal

• 12
Tím, že nemůže v play-off vstřelit gól, se nijak netrápil. A trpělivost se vyplatila. Jaroslav Balaštík dvěma zásahy přispěl k výhře hokejistů Zlína v Třinci 4:3 a tím i k postupu do finále extraligy. "Přišlo to v pravou chvíli," řekl útočník, který se trefil po 11 zápasech.

"Je to velká úleva, ale klukům jsem to dlužil, protože ta série byla dlouhá. Potřebovali jsme nějaký zápas, který bych zvládl a mužstvu hru usnadnil," popisoval Balaštík své pocity po postupu do finále.

Opravdu vás netrápilo, že nemůžete dát gól?
Nepřipouštěl jsem si to, protože to vám pak ještě více svazuje ruce. Nemyslel jsem na to, snažil jsem se od toho oprostit a připravovat se na každý zápas co nejlépe. Pořád jsem si věřil.

Více o zápase

Do utkání jste nastoupil v útoku s Melenovským a Köhlerem. Pomohla vám ta změna?
Možná jo, je to vždy takové oživení. Že spolu budeme hrát jsme se dozvěděli na ranním rozbruslení. Trénovali jsme spolu, dvacet minut. K tomu se ale zranil Melenovský, takže půlku zápasu jsme hráli ještě jinak. Ale mělo to správný efekt.

Málem jste však ztratili vedení 4:3. Co se stalo?
Třinec je doma hodně silný, dokáže vyvinout obrovský tlak, což v posledních pěti minutách dokázal. Puky lítaly ze všech strana na naši branku a se štěstím jsme to uhráli.