NEMOHL JET. Jaromír Jágr na penalty nesměl, místo toho si jel sednout na trestnou lavici. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Místo nájezdů na pranýř. Jágr se smál i trpěl

• 6
Nájezdy v utkání Slavia - Kladno byly skutečným vrcholem skvělého představení v O2 areně. Hokejisté při nich na obou stranách perlili, brankáře znemožňovali rozkošnými blafáky nebo parádními střelami. Jeden muž však své umění předvést nemohl: Jaromír Jágr.

Kladenský veterán při svém dalším povedeném představení v O2 areně přispěl k remíze 3:3 dvěma asistencemi. Jenže v poslední vteřině prodloužení fauloval a místo penalt tak musel na trestnou lavici.

"Ani jsem nepřemýšlel o tom, co by bylo, kdybych mohl jet. Spíš mi bylo smutno. I kdybychom vyhráli v prodloužení nebo v nájezdech, já to pořád beru jako ztracené body," upozornil Jágr.

Přitom bylo vidět, jak v boxu pro hříšníky penalty prožíval. Každou chvíli se zvedl z lavičky a nervózně se ošíval, v napětí pořád mimoděk sundával helmu z hlavy a zase si ji nasazoval. Při krásné trefě Marka Židlického pod břevno se rozesmál tak, že to mohla vidět celá hala.

Slavia - Kladno

více o zápase:

"Já už jsem ani nekoukal. Spíš jsem přemýšlel, co s týmem udělám jako majitel," tvrdil přesto.

Kladnu totiž na výhru nestačilo ani to, že Tomáš Plekanec nastřílel kromě svých dvou gólů v zápase i dvě branky v nájezdech.

Za Slavii se dvakrát trefil Vladimír Sobotka a jednou Tomáš Hertl, penalty pak rozhodl Lukáš Krenželok. K výhře domácím pomohlo i to, že během trestných střílení vrátili trenéři do branky Miroslava Kopřivu, kterého po skončení prodloužení nahradil Dominik Furch.

"Už jsem ani moc nepočítal s tím, že bychom ten cirkus mohli vyhrát, protože my penalty neumíme," prohlásil slávistický kouč Vladimír Růžička.

Ovšem kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Jágr neseděl na pranýři a mohl jezdit trestná střílení. "Třeba by toho góla dal, to se těžko řekne," okomentoval to Plekanec. "Ale byl na trestný, jet nemohl. Nedalo se nic dělat."