Hraví Znojemští Orli rozebrali Litvínov

Znojmo - Soupeření hokejistů Znojma a Litvínova zná po dlouhé době jiný než nerozhodný výsledek. Sérii pěti remíz ukončilo Znojmo krásným představením chytrosti, invence a hravosti, po němž zvítězilo 5:2. Diváci domácím hráčům rádi odpustili, že často vodí puky a dlouze kombinují - v pátek padly nejhezčí góly právě tak.

Ke stavu 2:0 vedla linka Procházka - Ludvík, Plášek, později na 3:0 zvyšovali Uram - Barus, Pucher.

„Konečně jsem dal gól, ale důležitý je výsledek,“ pronesl Pucher, jenž zatím víc než góly vrší asistence. „Obojí má svůj význam.“

Oba góly by mohly kandidovat do soutěže o nejkrásnější akce týdne. Zásadní roli sehrál vždy prostředí článek - hráč, jen přebíral přihrávku a prodlužoval ji na střelce. V prvním případě Ludvík, ve druhém Barus.

„Důležití jsou všichni. Hráč, který obejde dva soupeře, a samozřejmě i střelec, který akci dokončí,“ řekl Barus. „Už když se akce rodila, viděl jsem Puchera, že společně zůstáváme před brankářem sami. Pak už to tak těžké nebylo,“ usmíval se.

K vítězům se navíc přiklonilo i štěstí, první a pátý gól dal Snopek lehce od modré čáry, když Mařík jeho atak přes hradbu hráčů neviděl. Po páté brance Snopek naoko nevinně pokrčil rameny a rozhodil rukama, jakoby říkal: „Já to jen tak zkusil...“

Litvínov za stavu 5:0, k němuž domácí uháněli třemi brankami během 190 vteřin, vyměnil brankáře. Maříkův náhradník Jarina už nebyl vystaven tak intenzívní palbě, navíc se konečně projevili i hostující střelci. Gombár si na sklonku druhé třetiny vyhrál s blafákem tak, že dojel skoro až do sítě, a krátce po pauze vyšla střela po ledě Kloboučkovi. Bylo to 5:2, když Znojmo znovu zpozornělo.

„Jenže zkušené mužstvo už si takový zápas nenechá zvrátit. Znojmo vyhrálo zaslouženě, bylo svižnější, lépe se pohybovalo,“ uznal litvínovský asistent Pavel Hynek. „My jsme byli ve hře za stavu 1:0, měli jsme dva nájezdy, ale řada rychlých gólů ve druhé třetině nás zlomila,“ přiznal.