"Na ledě bylo jen jedno mužstvo," ulevil si litvínovský trenér Jaroslav Hübl. "Zklamali jsme ve všech směrech. Dostali jsme od Liberce lekci, jak se hraje moderní hokej."
Chuť nadšených libereckých diváků stále rostla. Nejdřív se dožadovali "bůra", tedy pěti gólů. Za stavu 7:1 chtěli osmou trefu. A pak je začala přitahovat magická desítka. Deset gólů ještě hokejisté Liberce v extralize nikdy nedali. Tedy až do včerejška.
Liberec rozhodl už drtivým nástupem. Ve 4. minutě vedl 2:0 a hra Litvínova se začala rozpadat. Když Bílí Tygři v polovině zápasu během minuty a pěti vteřin nastříleli tři branky, hosté doslova padli na kolena.
"Litvínov pak působil odevzdaně. Ale na druhou stranu: kdo by to za stavu 0:6 nevzdal," řekl útočník Petr Šachl, který dal včerejšímu výsledku konečnou podobu. "Doufám, že za desátý gól nebudu muset moc platit do klubové kasy," usmíval se Šachl.
"Nedá se říct, že bychom to za stavu 0:6 zabalili, ale góly bohužel padaly dál," posteskl si litvínovský obránce Jiří Šlégr. "Vůbec se nám nedařilo přejít přes střední pásmo, kde je Liberec vynikající. Musíme tu prohru rychle hodit za hlavu, jinak nemáme v play-off co dělat."
Liberečtí předvedli góly všech možných druhů: po sólových akcích, nádherných kombinacích i od modré čáry. O deset zásahů se podělilo devět střelců - jedině útočník Vaic se trefil dvakrát.
Svůj první extraligový gól v životě vstřelil obránce Martin Rýgl. Po přesné přihrávce Pabišky z rohu zamíchal pukem před brankou a bekhendem zvyšoval na 3:0. "Byla to zajímavá situace. Brankář mě vybrusloval, takže bekhend byl jedinou možností," culil se Rýgl.
Šestý gól vyhnal z litvínovské klece Hübla, jehož vystřídal Fiala. K výměně došlo i na liberecké straně.
Do třetí třetiny nastoupil do branky mladík Nedvídek. Za jasného stavu se trenéři rozhodli, že Hnilička si může odpočinout.
Utkání kvůli zranění nedohráli útočníci Čermák, Novák a Klimenta. Zda nastoupí do dalších bojů, se rozhodne po dnešním tréninku.
Zítra se hokejisté Liberce představí na ledě posledního Vsetína.