Hokejisté Zlína už jsou předposlední

• 6
Zlín - Z pěti zápasů získat deset bodů. Náročný úkol, který pro závěr roku určilo vedení zlínského hokejového klubu, trenér Ernest Bokroš nesplní. O tom bylo jasno už před včerejším duelem proti Karlovým Varům. Po čtyřech utkáních totiž byly na zlínském kontě jen tři body.

Jeho svěřenci ale podlehli i Západočechům a po prohře 4:6 se už propadli na předposlední místo extraligové tabulky.

Následky v případě nesplnění úkolu ale vedení klubu dopředu neurčilo.

Zlín z předchozích sedmi utkání vyhrál jediné. Trápily se ale i silné Karlovy Vary, které v prosinci získaly jen dva body. Vzájemný duel byl proto ideální příležitostí k odrazu.

Zápas příliš nepřipomínal souboj utrápených. Hrál se otevřený hokej, v němž si slabší chvíle vybraly obrany.
Vždyť padlo deset branek. A Zlín mohl dlouho směle pomýšlet na body. Vedl už 3:1, soupeř ale třemi góly v přesilovkách otočil.

"Častá vyloučení naši hru hodně ovlivňují. Ve druhé třetině měl soupeř snad čtyři přesilovky, my žádnou," posteskl si domácí asistent Stanislav Přikryl. "Stejné to bylo i v Třinci. V prostřední třetině nehrajeme nic," doplnil.

Zlín v duelu dvakrát měnil brankáře. Nejprve za stavu 3:4 zamířil na střídačku nečekaně Murín, o dvanáct minut později byl ale zpět poté, co Jakub Čech inkasoval dva poměrně laciné góly.

"Nevím, proč šel Murín z ledu. Jestli to bylo rozhodnutí jeho, nebo trenéra. Ale na výkonu hráčů by se to podepsat nemělo," řekl Stanislav Přikryl.