Další důvod k radosti: hokejisté Plzně vyhráli i v Českých Budějovicích.

Další důvod k radosti: hokejisté Plzně vyhráli i v Českých Budějovicích. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Hokejisté Plzně drží vítěznou vlnu, vyhráli i v Českých Budějovicích

• 2
Vítkovice, Třinec a Plzeň! Tohle trio, se shodným ziskem 32 bodů, kraluje po 17. kole hokejové extralize. Přívan tří bodů však v neděli slavili pouze Indiáni z Plzně, když dobyli led českobudějovické Budvar Areny po výhře 3:1. A vyhráli popáté v řadě.

"Dovolili jsme si luxus pustit Plzeň do tříbrankového vedení. Proti takovému soupeři se těžko ztráta dotahuje," povzdychl si asistent Jihočechů Milan Kupka.

Už v 10. minutě se totiž v Budějovicích prosadil čtvrtý útok. Heřman nahodil puk na gólmana Kováře a odraženou střelu pohotově usměrnil do sítě dojíždějící Adamský.

Pak přišel bratrský souboj. Za sražení rychlíka Scofielda měla Plzeň výhodu trestného střílení. 19letý útočník Plzně Jan se rozjel na o dva roky staršího Jakuba v brance Českých Budějovic. A ten jeho blafák do forhendu vytěsnil levým betonem.

"Určitě se mi teď brácha bude smát," líčil Jan Kovář. "Kováře jsme poslali na nájezd proto, že se mu daří v trénincích. Ale že pojede proti bratrovi, to nehrálo žádnou roli," uvedl kouč Marian Jelínek.

Jenže Plzeň to nerozhodilo a ve druhé části svůj náskok navýšila. Ve 28. minutě Kracík přihrál na modrou čáru Dobrovolnému a ten ostrou ranou překonal Kováře. Ve 32. minutě bylo s domácími ještě hůře. Nahození Vampoly tečoval Tvrdík do levého horního rohu a bylo to 0:3.

V závěru druhé třetiny ještě svitla domácím naděje, když Sailer dorážkou zblízka využil početní převahu. Ale Plzeň si už náskok pohlídala. Kracík ještě trefil tyč, jenže i tak Indiáni slavili.

"Nebyl to žádný superhokej. Ve třetí třetině jsme navíc špatně sehráli přesilovky. Ale cením si toho, že jsme nepustili soupeře do tlaku a měli hru stále pod kontrolou," pochvaloval si kouč Jelínek.