Kladenští hokejistů se radují ve 4. kole baráže z gólu na ledě Českých Budějovic. | foto: ČTK

Kladno vyhrálo v Budějovicích, Chomutov schytal v Pardubicích výprask

• 150
Hokejisté Kladna zvítězili ve 4. kole baráže o extraligu v Českých Budějovicích 4:3 a znovu potvrdili, že s nimi musí vážně počítat. Parta kolem Jaromíra Jágra už poskočila na druhé místo průběžné tabulky, protože Chomutov schytal v Pardubicích těžký debakl 0:7. Východočeši ještě neztratili ani bod a mají solidně nakročeno k záchraně.

Pardubice - Chomutov 7:0

Domácí od začátku diktovali tempo hry a bylo logické, že se už v 6. minutě dostali do vedení: Marosz po otočce vypálil a vyražený puk doklepl do odkryté brány Perrett. Druhého gólu se Pardubice dočkaly až po změně stran - dokonce ve vlastním oslabení. Machala vybojoval puk, předložil ho volnému Mandátovi, jenž se nemýlil. Když za pět minut přidal třetí trefu veterán Rolinek, bylo rozhodnuto. Piráti se nezmohli vůbec na nic, všude byli o krok pozadu. A inkasovali ještě další čtyři branky.

Richard Král (Pardubice): „Důležité bylo, že jsme po první třetině, která nebyla z naší strany úplně optimální, vedli 1:0. Chyběl nám pohyb a ztráceli jsme hodně kotoučů. Od druhé třetiny už to byl solidní výkon.“

Jan Šťastný (Chomutov): „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Momentálně jsme v situaci, kdy nevíme, od čeho se odrazit, protože nám nefunguje vůbec nic. Cítíme, že zaostáváme v kondici, síle i herních věcech, a máme z toho zamotanou hlavu.“

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Branky: 5:28 Perret (Marosz), 23:23 Mandát (Machala), 26:29 Rolinek (Sýkora, Hovorka), 36:31 Poulíček (Schaus), 44:12 Hovorka (Porseland), 55:25 Horký (Machala), 59:21 Hovorka (Ihnačák, Sýkora) -
Rozhodčí: Adam Kika, Alexander Pavlovič - David Klouček, Vít Komárek. Diváci: 8255.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl - Eklund, Holland - Mikuš, Schaus - Cardwell, Zdráhal - Porseland - Ihnačák, Kratochvil, Sýkora - Hovorka, Mandát, Rolinek - Horký, Machala, Poulíček - Kloz, Marosz, Perret

Piráti Chomutov: Stezka (20. Peters) - Flemming, Jank - Dietz, Knot - Kovář, Štich - Trefný - Růžička, Sklenář, Svoboda T. - Huml, Klhůfek, Koblasa - Havel, Tomica, Vantuch - Marjamäki, Ouřada, Raška

Přejít na on-line reportáž

České Budějovice - Kladno 3:4

Kladnu se výtečně povedl vstup do zápasu a od toho se všechno odvíjelo. Nejprve ho dostal ve 4. minutě do vedení Redlich, který po velké chybě domácích v rozehrávce sebral odražený kotouč a pálil do horního růžku branky. Za čtyři minuty zvýšil náskok hostů Jágr, který dostal pohotovou přihrávku od Plekance, jenž zachytil další nepřesnou rozehrávku Budějovických. Veterán propálil gólmana Kváču švihem. Když po změně stran přidali v krátkém sledu Rytiří další dva góly, bylo rozhodnuto.

Václav Prospal (České Budějovice): „Hodnotí se mi to špatně, prohráli jsme na domácím ledě proti soupeři, který jde ze stejný ligy. Je to tým, který známe... Je strašně těžký otáčet vývoj proti týmu, který hraje velmi dobře.“

David Čermák (Kladno): „Půl zápasu jsme měli utkání pod kontrolou, pak jsme udělali zbytečné fauly, hráli jsme i v oslabení ve třech a mohli jsme zápas ztratit. Jenom díky brankáři Lukáši Cikánkovi jsme to dokázali udržet.“

HC Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Branky: 32:07 Doktor (Pýcha), 40:35 Endál (Gilbert, Jandus), 59:52 Doležal - 3:24 Redlich (Strnad, Říha), 7:44 Jágr (Plekanec), 25:18 Redlich (Strnad), 27:08 Lakos (Zikmund, Plekanec). Rozhodčí: Pavel Hodek, Jan Hribik - Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Diváci: 6421.

HC Motor České Budějovice: Strmeň (32. Kváča) - Kachyňa - Kutlák, Plášil - Babka, Pavlin, Pýcha - Jandus, Vydarený - Endál, Gilbert, Novák - Doležal, Karabáček - Čermák, Heřman M., Přikryl - Dančišin, Doktor, Šimánek

Rytíři Kladno: Cikánek - Kehar, Říha - Nash, Zajíc - Hořava P., Lakos - Jágr, Plekanec, Strnad - Redlich, Svedlund, Vampola - Bláha, Machač, Melka - Hajný, Jelínek, Kaut, Zikmund