Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Pardubice v derby vítězně, sérii Plzně ukončil Zlín. Sparta těsně padla

14:54aktualizováno  21:28
Středobodem kompletního 26. kola hokejové extraligy bylo východočeské derby, v němž Pardubice přerušily šestizápasovou hegemonii Hradce těsnou výhrou 3:2. V třinecké Werk Aréně vyválčila Mladá Boleslav vítězství 4:2, úspěšný návrat do bývalého působiště prožil trenér Vladimír Kýhos.
Gólová radost pardubických hokejistů v derby s Hradcem

Gólová radost pardubických hokejistů v derby s Hradcem | foto: Martin Veselý, MAFRA

Velkolepá osmizápasová vítězná šňůra Plzně prodloužena nebyla. Proti byli zlínští hokejisté, kteří gólem Ondráčka v prodloužení získali výhru 2:1 a o bod víc než soupeř.

Chomutovu se povedlo přerušit výkonnostní krizi v utkání proti Spartě, když Piráti přehráli pražský celek 4:3 v nastavení. V případě Pirátů byl rozhodujícím střelcem Vladimír Růžička.

Poslední Jihlava, jež začíná ztrácet kontakt se zbytkem ligového pelotonu, porazila na svém ledě šestou Olomouc 3:2 v prodloužení, na předposlední Chomutov však ztrácí ještě pět bodů.

Pikantní příchuť nepostrádal duel mezi Vítkovicemi a Libercem. Exliberecký Milan Bartovič se nakonec mohl radovat z vítězství svého nového celku 3:2, ke třem bodům posunul Vítkovice kuriózní gól z dílny Rostislava Olesze.

Kometa už pětkrát v řadě nevyhrála, smolnou sérii ale rázně ukončila jasnou výhrou 6:2 nad Litvínovem. Tři body si připsal dvacetiletý Luboš Horký (1+2).

Třinec - Mladá Boleslav 2:4

Návrat do třinecké Werk Arény se bývalému kouči Ocelářů Vladimíru Kýhosovi vydařil. Tentokrát však stál na hostující střídačce za hráči Mladé Boleslavi, kterou poslal do vedení nenápadnou střelou z mezikruží Jakub Klepiš. Třinecká hala zkoprněla ještě víc po teči boleslavské posily Vojtěcha Němce, jenž těžil z chytrého Klepišova pasu.

Domácí dvakrát snižovali svou ztrátu na jednobrankovou. Nejprve skóroval Tomáš Marcinko a po něm protlačil puk do branky Bohumil Jank, čímž odpověděl na šťastnou trefu Orsavy. Oceláři mohli dokonce srovnat, jenže Mikulík při trestném střílení na Maxwella nevyzrál. Svým druhým gólem pojistil triumf hostů Klepiš, závěrečný třinecký tlak už k ničemu nebyl.

Václav Varaďa (Třinec): „Boleslav jsme v prvních deseti minutách mačkali, jenže jsme nedali branky a z protiútoku jsme dostali laciný gól. To nás ztlumilo. Hra odpovídala tomu, co jsme chtěli předvést, nasazení kluků bylo abnormální. Škoda jen, že se nám nepovedlo vyrovnat, protože by to pak vypadalo jinak. Boleslav odehrála třetí třetinu zkušeně, jejich gólman šance, kterých ale nebylo moc, pochytal. V efektivnosti nás soupeř předčil.“

Viktor Ujčík (Mladá Boleslav): „Poté, co jsme ztratili body se Spartou, jsme potřebovali zápas podobný tomu dnes. Jsem rád, že se tým po minulém utkání semknul. Po něm jsme hráčům vyčítali, jak do něho vstoupili, a paradoxně nám to pomohlo. Tým byl koncentrovaný. Máme zraněné a nemocné kluky, proto jsme nastoupili jen ve třech pětkách a myslím si, že nám to také pomohlo. Dopředu jsme se proto tolik nehrnuli, čekali jsme na chyby soupeře a tím, že jsme byli pořád o jeden dva góly nahoře, to bylo pro nás jednodušší.“

Branky a nahrávky: 15. Marcinko (Martin Růžička, Mikulík), 31. Jank (Chmielewski, Marcinko) - 7. Klepiš (Jan Hanzlík), 9. V. Němec (Klepiš, Pacovský), 22. Orsava (Jan Hanzlík, P. Holík), 55. Klepiš (Pacovský, P. Holík). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc M. Doudera (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1. Diváci: 4 214.

Třinec: Hrubec (22. Hamerlík) - D. Musil, M. Doudera, Jank, Linhart, Adámek, Kovář - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Cienciala, Mikulík, J. Petružálek - Irgl, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kotvan, J. Říha, Jan Hanzlík, Knot, Eminger, Němeček, od 21. min. Bernad - Pacovský, V. Němec, Klepiš - M. Procházka, P. Holík, Orsava - Lenc, Knotek, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Jihlava - Olomouc 3:2 po prodl.

Ne, že by jihlavská Dukla našla jednoznačný recept na mrzkou střeleckou produktivitu, na tolik potřebné vítězství jí to však stačilo. Přitom na Horáckém zimním stadionu se do vedení jako první dostali hosté z Olomouce, když volného Bruna Mráze našel Holc. Ve druhém dějství už ale začali tlačit domácí, což vedlo k vyrovnávací trefě Dostálka, jehož na hranici brankoviště našel se štěstím přihrávající Zeman.

Diváky zvedly ze sedaček také další příležitosti jihlavských, Čachotského pokus gólman Konrád zkrotil, tyčku rozezněl Kubalík. Ruce nad hlavu mohli hráči Dukly zvednout až po akci Čachotského, který nejprve nádherně sklepl ze vzduchu přihrávku Skořepy, načež obkroužil sedícího brankáře a zasunul puk k bližší tyčce. Z dorážky ovšem vyrovnal Ondrušek a zápas musel do prodloužení. V něm ukončil zápas přesným švihem mezi betony Lukáš Anděl.

Jihlavští hokejisté slaví gól.
Olomoucký gólman Branislav Konrád v plné permanenci během utkání s Jihlavou.
Olomoučtí hokejisté slaví gól, zatímco jihlavský gólman Lars Volden smutní.

František Zeman (Jihlava): „Můžeme být, jak se tak říká, spokojenější na oko. Z nepochopitelných důvodů jsme třetí třetinu odehráli pasivně. Hráči už si asi mysleli, že to Olomouc složí. Přitom pokyn zněl hrát třetí třetinu tak, jak jsme dokončili třetinu druhou. Naši si zahrávali s tím, aby soupeř vyrovnal, což se mu nakonec povedlo. V prodloužení měli hosté velkou šanci, ale naštěstí nedali. Z protiútoku jsme dali gól a získali dva body. V dnešním zápase jsme ale podle nás bod ztratili.“

Zdeněk Venera (Olomouc): „Remíza po šedesáti minutách byla podle mého spravedlivá. Dostali jsme se v zápase do vedení ve chvíli, kdy delší dobu byli aktivnější domácí. My jsme pro změnu měli celou třetí třetinu. V prodloužení nás mohou mrzet dvě velké šance, které jsme před rozhodujícím gólem neproměnili. Je škoda, že se to nepodařilo proměnit nám.“

Branky a nahrávky: 30. Dostálek (Žálčík, A. Zeman), 39. Čachotský (Skořepa, Dostálek), 63. Anděl - 17. Mráz (Holec, J. Galvas), 52. Ondrušek (Houdek, Burian). Rozhodčí: Lacina, M. Sýkora - Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0. Diváci: 3 598.

Jihlava: Volden - de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, D. Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Žálčík, Seman, Anděl - Diviš R. Hubáček, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Herman, Burian - Ostřížek, Mráz, Holec - Jergl, R. Vlach, Sundher. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Vítkovice - Liberec 3:2

Vítkovice nastoupily v neobvyklých, sytě červených dresech, které jim snad měly dodat kuráž po třízápasové šňůře bez výhry. A skutečně, v přetahované to byl pokaždé slezský celek, kdo byl o krok napřed. Na úvodní trefu Davida Květoně, který našel mezírku mezi Bartošákovými betony, našel velmi rychlou odpověď ranou do odkryté branky Ordoš.

Barankův gól zase kontroval bombou vkleče Jánošík, bez odezvy ovšem zůstala velmi kuriózní branka Vítkovic. Rostislav Olesz se vydal od levého mantinelu sám k Willovi, který jeho pokus lapil. Jenže Olesz nárazem odmrštil obránce Dernera přímo na brankáře, který i s pukem propadl do branky. Rozhodčímu tak nezbylo, než ukázat na klec, která zrovna pohltila opravdu neobvyklý vítězný gól.

Roman Szturc z Vítkovic zkouší vyzrát na libereckého gólmana Romana Willa.

Pavel Trnka (Vítkovice): „Byl to už takový náš typický zápas s Libercem, ve kterých se pereme o detaily, o jeden gól. Dostali jsme se v závěru pod velký tlak. Odvedli jsme ale výborný týmový výkon podepřený skvělým Bartošákem.“

Filip Pešán (Liberec): „Pro nás to byl velmi důležitý zápas. První půlka zápasu byla velmi vyrovnaná, od půlky zápasu, troufnu si říct, jsme začali dominovat. Bohužel jsme nedokázali zápas vyhrát.“

Branky a nahrávky: 17. D. Květoň (Szturc, O. Roman), 27. Baranka (Kolouch, O. Roman), 44. Olesz - 18. Ordoš (Kolmann, P. Jelínek), 38. Jánošík (Šmíd, Kvapil). Rozhodčí: Kika, Šír - V. Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 2:7, navíc Lakatoš 10 minut, P. Jelínek (oba Liberec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Diváci: 6 341.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Szturc, O. Roman, D. Květoň - Bartovič, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Pyrochta - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Bulíř, L. Krenželok - J. Stránský, Redenbach, J. Vlach - Lakatoš, Bližňák, Jašek. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Plzeň - Zlín 1:2 po prodl.

Nezastavitelná Plzeň na devátý pokus přeci jen padla... ale popořadě. V prvním dějství byl hodně vidět domácí Milan Gulaš, jehož dva slibné průniky musel řešit v širokém rozkleku brankář Kašík. Potřetí se Gulaš zviditelnil negativně, když na útočné modré čáře přišel o puk, zlínští Popelka s Illem ale brejk nevyužili.

Prosadit se dokázal až plzeňský Stach, který krátce po vypršení přesilovky nabral puk a umístil jej pod víko Kašíkovy svatyně. Berani ale ve třetí periodě početní výhodu využili, když na konci svižné kombinace stál zakončující Šťastný. Plzeň mohla v prodloužení rozhodnout o svém devátém triumfu v řadě. Proti byl ale z první pálící Jiří Ondráček, který svým zásahem přisoudil bod navíc Zlínu.

Momentka z hokejového duelu mezi Plzní (modrá) a Zlínem
Zlínský gólman Libor Kašík zasahuje proti plzeňskému útočníkovi Tomáši Mertlovi.
Momentka z extraligového duelu Plzeň (modrá) vs. Zlín

Ladislav Čihák (Plzeň): „Naše první třetina nebyla dobrá. Neměli jsme pohyb a neudrželi se na puku. Výkon byl mdlý, nebylo to ono. Něco jsme si o pauze řekli a druhá třetina byla lepší. Dostali jsme Zlín pod tlak, ze kterého pramenily jejich fauly a my jsme dali v přesilovce gól. Třetí třetina od nás nebyla špatná, pohyb byl solidní. Bohužel jsme po chybě inkasovali v oslabení. Pět minut před koncem jsme měli přesilovku pět na tři, tam jsme měli odskočit. Nepovedlo se a to rozhodlo. V prodloužení jsme udělali chybu a soupeř to potrestal.“

Robert Svoboda (Zlín): „Jsme rádi za dva body. Plzeň hraje výborně. Nám se podařil vstup do utkání, kdy jsme měli dokonce únik dva na nikoho, ale neproměnili jsme ho. Ve druhé třetině domácí výrazně přidali a dostali nás pod tlak. Z toho vyplynuly naše fauly a soupeř jednu přesilovku proměnil. Ve třetí třetině jsme z minima vytěžili maximum a vyrovnali v přesilovce. V prodloužení jsme navíc dali šťastný gól. Je to pro nás další povzbuzení a hlavní podíl je opět na Kašíkovi, který chytal velmi dobře.“

Branky a nahrávky: 36. Stach (Mertl) - 51. D. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (O. Veselý, Freibergs). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1. Diváci: 7 111.

Plzeň: M. Svoboda - J. Kindl, Jones, Čerešňák, Kvasnička, Moravčík, Kaňák, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Kratěna - P. Straka, Preisinger, D. Kindl - Indrák, Kracík, Stach - Hollweg, Kodýtek, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Valenta, Matějíček, Řezníček, Žižka, Petran - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek - Fryšara, Popelka, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Brno - Litvínov 6:2

Pětkrát a dost! Přesně tolik zápasů v řadě ztratili hráči Komety, za krizí se ale rozhodli udělat tlustou čáru. Rozjetému Litvínovu nebyla jeho nově nabytá forma nic platná, jen na střely to bylo jednoznačně 39:18 ve prospěch brněnského týmu.

Gól a dvě asistence si připsal domácí mladík Luboš Horký, krásou nejvíce vynikla bomba Jana Hrušky, který po příhře Hynka Zohorny pálil přesně do vzdálenějšího růžku Kantorovy branky. Litvínovský brankář se nechal před třetí částí vystřídat Jakubem Soukupem.

Litvínovský Jakub Černý u puku, dotírá na něho brněnský útočník Martin Erat.

Kamil Pokorný (Brno): „Úvod utkání byl z naší strany trochu matný. Soupeř měl brejkové situace. Nám pomohl první gól, kdy jsme se v brankovém prostoru prosadili důrazem. Ve druhé třetině jsme byli aktivní, dali pěkné branky. Díky tlaku jsme šli do rozhodujícího trháku. Ve třetí třetině se už zápas dohrával a my jsme kontrolovali výsledek. Jsme rádi za počet vstřelených branek a za tři body.“

Radim Rulík (Litvínov): „Do zápasu jsme nevstoupili špatně. Ale ve druhé třetině jsme selhali, dostali čtyři góly. To rozhodlo o zápase. Brno vyhrálo zaslouženě. My se potřebujeme na venkovních kluzištích zlepšit. Už předešlé utkání jsme prohráli jednoznačně a máme na čem pracovat. Musíme venku vydržet hrát šedesát minut. Chybělo nám několik hráčů, které postihla viróza. Postrádali jsme hlavně naši brankářskou jedničku Petráska. Sklenička po první třetině odstoupil pro nevolnost, Kubát odehrál zápas i se zdravotními problémy. Dnes se to na nás sesypalo. Nemůžeme se na to ovšem vymlouvat.“

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, Krejčík), 37. J. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) - 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 4:1, 1:1. Diváci: 7 228.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, Mikyska - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Horký, L. Čermák, Dočekal - Haščák, R. Zohorna, Plášek. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

Litvínov: Kantor (41. Soukup) - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička - Jánský, V. Hübl, J. Černý - Vandas, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, Matoušek - Stříbrný, Šimeček, Helt. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Pardubice - Hr. Králové 3:2

Šestizápasovou nadvládu Hradce ve východočeském derby se povedlo pardubickým hráčům konečně přerušit. Výbornou formu potvrdil domácí Rostislav Marosz, jenž se zároveň postaral o první gól třaskavého utkání plného fyzických soubojů. Ve druhém dějství zvyšoval na 2:0 dorážející veterán Rolinek, hosté se ale vybičovali k vyrovnání.

Nejprve ve vlastním oslabení ujeli Červený s nechybně zakončujícím Dragounem, ve třetím dějství propadl projektil téhož střelce Kacetlovou výstrojí. Tři minuty před koncem ale rozhodl Sýkora, jemuž nabídl střelu do prázdné brány přihrávkou tříbodový Marosz. Velký pardubický večer pokazilo jen zranění Davida Tomáška, který musel být z ledu přepraven na nosítkách.

Hradecký gólman Patrik Rybár zasahuje v derby s Pardubicemi.
Pardubičtí fanoušci a jejich jasný vzkaz
Ruční výměna názorů v utkání Pardubice (červená) vs. Hradec

Miloš Holaň (Pardubice): „V první řadě chci poděkovat všem fanouškům, ve spojení s výsledkem to byla třešinka na dortu. Od rána jsme hráče připravovali, protože je to výjimečný zápas. Ze začátku to byla taktická bitva o střední pásmo, ale pak jsme hráli velmi dobře, podařilo se nám rozhodnout v přesilových hrách. Sehráli jsme je velmi dobře, i když kaňkou je inkasovaný gól právě v početní výhodě. Vedení s tak silným soupeřem jsme si možná trochu nevážili a nechali Hradec srovnat. Hráči jsou dobití a to je asi ta cesta k vítězství, tedy týmový výkon podpořený výborným Kacetlem vzadu. Výsledkem je konečně vítězství v derby.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Skvělá atmosféra v hledišti dala zápasu punc výjimečnosti a myslím, že si ho všichni užili. Hráčům jsme za výkon poděkovali. Od druhé třetiny jsme z hlediska nasazení a obětavosti podali velmi dobrý výkon. Domácí jsme přestříleli a měli spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili. O výsledku rozhodly skvěle sehrané přesilovky Pardubic, které jsme nedokázali ubránit, ačkoliv jsme se na ně připravovali.“

Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) - 28. Dragoun (Pláněk), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček - Dragoun, Pláněk všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský - M. Látal, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, R. Pavlík - Cingel, Džerinš, Kukumberg - Berger, Tuominen, Miškář. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Chomutov - Sparta 4:3 po prodl.

Sedmou prohru v řadě už Piráti nepřipustili. Hned v páté minutě otevřel skóre domácí Vondrka, gólman Honzík nemohl přes klubko hráčů nic vidět. Hubený náskok hráči Chomutova drželi až do konce druhé třetiny. Nejprve ze samostatného úniku zvyšoval Skokan, za hosty se ale postupně prosadili Pech a Říčka, bylo srovnáno.

Rozparáděné hosty ale znovu zklidnil chomutovský Tomica, který mezi kruhy napřáhl z první a propálil vše. Sparťané se však nedali, Jarůšek se objevil u volného puku před brankářem Lukešem a nemýlil se.

Šedesát minut vítěze nepřineslo, pětiminutové prodloužení ale přihodilo bodík na stranu Pirátů. Sklenář vypíchl rozehrávajícímu soupeři puk, s nímž se prohnal přes celé kluziště Růžička a skvěle trefil vedle Honzíkovy vyrážečky.

Sparťanský brankář David Honzík likviduje střelu Ivana Humla (v modrém) z...
Sparťanský brankář David Honzík zasahuje proti střele chomutovského útočníka...

Jan Šťastný (Chomutov): „Nebyli jsme před utkáním ve složité situaci, protože se nám nedaří a nehrajeme dobře. Říkali jsme si, kdy jindy sérii prolomit, než když přijede Sparta. Začali jsme, jak jsme chtěli. Podařilo se nám dát gól z přesilovky, na které jsme hráče upozorňovali a říkali jim, jak je chceme hrát. Ve druhé třetině jsme čekali, že nás Sparta bude chtít zatlačit, což se jí podařilo, ale my jsme zvýšili na 2:0. Je škoda, že jsme hned v následující akci trefili tyčku, protože kdybychom vedli 3:0, hrálo by se nám ještě lépe. Jak už bývá naším zvykem, na konci druhé třetiny jsme inkasovali. Sparta má výborné útočníky před bránou, bojovala a srovnala. Měli jsme štěstí, že se hráči srazili a Vláďa Růžička ujel.“

Jaroslav Nedvěd (Sparta): „Trošku jsme prospali první třetinu, dostali se pod tlak a nehráli jsme, co jsme chtěli - jednoduchý hokej s dobrou obranou, který nám přinesl úspěch v Mladé Boleslavi. Naopak jsme se pouštěli do nějakých zbytečností ve středním pásmu, Chomutov byl lepší a získal sebevědomí, což vyjádřil prvním gólem. Za stavu 0:2 jsme se nakopli, takže musím pochválit mužstvo, že nesložilo zbraně. Dotáhli jsme duel až do prodloužení, ve kterém jsme měli dvě tři gólové situace, ale neproměnili jsme je. Pak po jedné chybě Chomutov rozhodl zápas.“

Branky a nahrávky: 5. Vondrka (J. Mrázek, Huml), 36. Skokan (Sklenář, Dlapa), 53. Tomica (Vondrka, Flemming), 64. V. Růžička ml. (Sklenář) - 39. Pech (P. Vrána, Z. Michálek), 49. Říčka (J. Mikuš, Jarůšek), 55. Jarůšek (Říčka, P. Vrána). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Bejček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 - 1:0. Diváci: 3 971.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Luako, V. Růžička ml., Koblasa - Skokan, Sklenář, Poletín - Tomeček, Šťovíček, J. Havel. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, T. Dvořák, Švrček - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Reichenberg, J. Hlinka, Jarůšek - Forman, Pech, Kumstát - Uher, Černoch, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.