NERVY. Série mezi Spartou a Zlínem slibuje ještě hodně zajímavé a vypjaté momenty | foto: Michal Šula, MF DNES

Emoce na Spartě: rvačka, nadávky i vyloučený brankář

• 36
Zlínský útočník Jaroslav Balaštík seděl na trestné lavici a rozzuřený sparťan Michal Broš mu přes plexisklo ukazoval: „Já si tě najdu!“ Emoce, emoce, emoce.

Série Sparty proti Zlínu slibuje podle prvního zápasu neustále jiskření - už tak tradiční rivalové za sebou na úvod mají pořádně vypjatý duel. „My jsme ale vyhecovaní nebyli. To spíš Zlín,“ říkal po výhře Sparty 4:2 její brankář Petr Přikryl.

Úplnou pravdu však neměl, do šarvátek se zapojovali i sparťani. Hromas se krátce a neúspěšně popral s Kučným a neoblíbeného Balaštíka naháněl třeba i obránce Hanzlík.

„K play-off emoce patří,“ bránil se zlínský forvard Balaštík, jednoznačně největší strůjce vzruchu. Situaci, kdy se za ním Broš málem rozjel až na trestnou lavici, předcházel třetí gól Sparty a po něm Balaštíkův střet s obráncem Pilařem. „Pilař víc padal než hrál,“ říkal Balaštík.

Jenže i kvůli jeho vyloučením Zlín prohrál. Zlínští byli na trestné lavici v 11 případech, k tomu přičtěte dva osobní tresty. „Emoce jsme udrželi, i díky tomu jsme vyhráli. To jde totiž vždycky líp, když vedete,“ říkal sparťanský kapitán David Výborný.

Kdy byl zápas nejvypjatější? Největší žár z obou týmů sálal při konci druhé třetiny: zlínský brankář Sedláček najel při odchodu do šaten do mladíka Látala - gólman tak kuriózně dostal dvouminutový trest za sekání. Vše doprovodily nadávky z obou stran.

Napětí utišila až přestávka, po ní se zápas dohrál překvapivě klidně. „Trenéři nám něco řekli, ale nechal bych si to pro sebe,“ uvedl dvougólový střelec Výborný.

I přes závěrečný klid je ovšem zaděláno na pekelně ostrou sérii. Další díl je na programu v úterý.