Roman Čechmánek, Třinec

Roman Čechmánek, Třinec | foto: Alexandr Satinský, MF DNES

Čechmánka pokořil jen Adamský

Třinec, Plzeň - Jeden gól nestačil. Hokejisté Plzně včera ve 49. kole extraligy podlehli Třinci těsně 1:2. Domácí se tak znovu přiblížili postupu do play-off, premiérovou výhru v normální hrací době vydřel po návratu ze zahraničí brankář Ocelářů Roman Čechmánek. "Je to pořád stejné jako celou sezonu. V první třetině jsme měli spoustu šancí, jenže gól nepadl," litoval plzeňský útočník Martin Adamský.

Teprve 33 vteřin před koncem jako jediný pokazil čisté konto Čechmánkovi. "Nebylo to při power-play. Zatáhl jsem kotouč, nějak se to odrazilo a pak jsem dostal přihrávku zpoza branky. Puk mi ještě skákal přes hokejku, ale nakonec jsem ho dostal do sítě," popisoval trefu Adamský.

Bylo to málo.

Plzeň si připsala šestou porážku v řadě, pohřbila tak veškeré teoretické možnosti na postup do play-off.

Přitom hosté byli na Moravě od úvodních minut aktivnější. V dobré šanci se ocitl nejdříve Vampola, pak po nezištné přihrávce Ludvíka zastavil ránu Čakajíka na brankové čáře obránce Frolo. A domácí gólman kryl při vlastním oslabení v první třetině i tvrdou střelu Fabuše.

Až pak přišel trest. Při vyloučení Mazance zpracoval Martynek přihrávku Peterka a ranou pod horní tyč otevřel skóre.

"Měli jsme snad pět šancí, abychom se dostali do vedení. Naše produktivita je však žalostná," uznal Adamský.

"Ve druhé třetině jsme měli tři vyloučené hráče rychle za sebou. Domácí to nastartovalo a v této fázi nás přetlačili," mínil plzeňský asistent František Černý.

"My jsme si vítězství vybojovali," řekl třinecký kouč Jiří Juřík.

Domácí se ve druhé části zlobili, když sudí neuznali trefu Tomase. Souboj s brankářem Málkem pak dvakrát nevyhrál ani útočník Polanský. Až Štefanka ve 43. minutě ranou mezi betony zužitkoval pas Tesaříka. Gól Adamského přišel příliš pozdě.