Hráči Hradce se radují ze druhého gólu do sítě Třince.

Hráči Hradce se radují ze druhého gólu do sítě Třince. | foto: ČTK

Hradec - Třinec 3:0. Machovský vynuloval Oceláře, domácí opět prodlužují finále

• 88
Hokejisté Třince nevyužili ani druhý mečbol k zisku mistrovského titulu. Páté extraligové finále bylo od první minuty v režii Hradce Králové, když se po 27 sekundách prosadil Patrik Miškář. Série se tak opět přesouvá do Třince, pokračuje už v pátek.

Také v pátém duelu série se potvrdilo, že kdo dá v zápase první gól, dovede ho do vítězného konce.

Skóre otevřel už po 27 vteřinách hradecký útočník Patrik Miškář, který vyškrábl kotouč Marcinkovi a bekhendovou kličkou mezi betony překonal Ondřeje Kacetla.

Třinecký brankář inkasoval ještě jednou a přestože žádný z gólů nemíří na jeho konto, tentokrát mezi třemi tyčemi nevypadal tak dominantně, jako v předchozích případech.

Marek Matějovský zasahuje i přes clonícího Tomáše Marcinka.

Radek Pilař dopravil kotouč do sítě.

Naopak Matěj Machovský vychytal druhé čisté konto v play off, vykrýt musel rovných třicet střel Třince. Oceláři podruhé ve vyřazovací fázi nedokázali skórovat, ve čtvrtém semifinálovém utkání je vynulovaly Pardubice.

Stalo se tak zdánlivě nepravděpodobné, Třinec poprvé od roku 2018 nezvládl pátý zápas série. Stále však drží náskok, už v pátek bude moct na domácím ledě finále ukončit.

Hradec - Třinec 3:0 (stav série 2:3)

Jako by si oba prohodily sobě typické role. Hradec dokonale vykrýval prostor před vlastním brankářem, naopak Třinec musel obranu soupeře vytrvale dobývat.

Postaral se o to především rychlý gól Hradce, po kterém domácí hýřili aktivitou. Mnohem lépe se se Hradečtí orientovali před brankovištěm Kacetla, kterému vypadávaly puky z výstroje.

Play off 2023

servis iDNES.cz

Náskok mohl navýšit Klíma, který obdržel krásnou nahrávku od Zachara. Puk mu spadl přímo na čepel, z první ale trefil jen beton připraveného brankáře.

Dalšího gólu se tak fanoušci ve vyprodané ČPP aréně dočkali až v závěru druhé třetiny. Hráči Třince propadli ve středním pásmu a domácí se valili v přečíslení. Okuliar sice nenahrál Radku Pilařovi zrovna ideálně, šestadvacetiletý útočník ale dokázal dobře nastavit nohu a od ní se dostal puk mezi betony až do sítě.

Ve třetí třetině Oceláři definitivně upustili od defenzivní strategie, z čehož pramenilo pár protiútoků domácích.

V jednom z nich uháněl Zachar sám na Kacetla. Všiml si za sebou jedoucího Klímy, jenže ten se zadovkou nepočítal a třetí gól Mountfieldu v zápase nevstřelil.

Velké šance si Oceláři dokázali vytvořit až pár minut před koncem. Nestrašil už zvedal ruce nad hlavu, Machovského ale zachránila tyč, což potvrdil také videorozhodčí.

Radek Pilař řeší závar před Matějem Machovským.

Třinec se trápil v početních výhodách, nevyužil ani jednu ze čtyř nabídnutých a stále tak čeká ve finále na první přesilovkový gól.

Definitivní tečku za utkání udělal dvě minuty před koncem Marek Zachar, který trefil odkrytou klec hostů.

Hradec tak zvládl i podruhé zmařit Třinci mistrovské oslavy a snížil v sérii na 2:3. Ta pokračuje už v pátek na ledě Ocelářů.

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Pro nás byl důležitý začátek zápasu, kdy se nám podařilo vstřelit gól hned v prvním střídání a tím se změnil ráz utkání. Třinec musel trošičku otevřít hru a zápas se nesl v jiném duchu než předešlé. Bylo to nahoru - dolů. Samozřejmě, Třinec měl veliké šance a nás podržel Matěj Machovský. Byl to hokej, který si myslím, že nám vyhovuje a který máme rádi. Opět to byl týmový výkon, velká obětavost. Máme druhý bod, za což jsme rádi, ale nic nekončí. S pokorou se musíme připravit na další zápas.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Do utkání jsme hůře vstoupili, inkasovali jsme a pak jsme to celý zápas tlačili před sebou. Nemohli jsme se domácím dostat na kobylku, gól jsme nevstřelili ani v přesilových hrách a to bohužel rozhodlo.“

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 0:27 Miškář (Werek, Pavlík), 36:56 Pilař (Okuliar, McCormack), 57:49 Zachar (Okuliar) -
Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Daniel Pražák - Josef Špůr, Miroslav Lhotský. Diváci: 6890. Stav série: 2:4

Mountfield Hradec Králové: Machovský - Jank, McCormack - Blain, Kalina - Pavlík, Rosandič - Miškář, Pavlík, Werek - Jergl, Lalancette, Perret - Klíma 34, Okuliar, Zachar - Eberle, Lev, Pilař

HC Oceláři Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith - Čukste, Jeřábek - Adámek, Doudera - Chmielewski, Marcinko, Růžička - Dravecký, Kurovský, Roman - Daňo, Nestrašil, Voženílek - Hrňa, Hudáček, Vrána