Hokejový trenér Václav Sýkora. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Z Petrohradu odcházet nechci, říká kouč Sýkora po vyřazení v KHL

• 5
Přestože jeho Petrohrad šel do série jako favorit, ve čtvrtfinále Kontinentální ligy se musel sklonit před českým kolegou Milošem Říhou a jeho Atlantem Mytišči. Přesto chce Václav Sýkora po vyřazení z play-off dál pokračovat v nejbohatším klubu Evropy.

Petrohradský SKA vedl nad Mytišči už 3:1 na zápasy, do semifinále mu chyběl poslední krok. Ten však Sýkorovi svěřenci udělat nedokázali. V sedmém zápase pak rozjetému Atlantu podlehli v prodloužení.

"K výhře jsme měli hodně blízko," litoval Václav Sýkora. "Jenže ve chvíli, kdy jsme mohli sérii ukončit, jsme neuvěřitelně zahazovali gólové šance. V sedmém zápase jsme podali snad vůbec nejlepší výkon v play-off, ale neměli jsme štěstí."

V rozhodujícím utkání se neubránil zaváhání gólman Jakub Štěpánek. Ve třetí třetině vedl jeho tým 2:1, když brankář rozehrál přímo do nohy napadajícího soupeře, od nějž se puk odrazil do sítě. "Hrál dobře. Udělal jen jednu velkou chybu," bránil krajana Sýkora před novináři, podle nichž Štěpánek nezvládl tlak play-off.

Český trenér má za sebou zvláštní premiérovou sezonu v KHL. Do Petrohradu přišel z mistrovských Pardubic jako asistent dávného přítele Ivana Zanatty, ten byl však v zimě pro neuspokojivé výsledky odvolán a Sýkora se stal dočasným hlavním koučem. Poté, co tento krok tým nastartoval, už na postu zůstal a z Pardubic si přivedl asistenta Jana Votrubu.

Sýkora by na lavičce Petrohradu rád pokračoval. "Sám skončit nehodlám. Uvidíme, jak se k tomu postaví vedení klubu," řekl ruskému tisku.