Ustrnul hrál jen minutu, pak se rval a dostal trest

• 8
Praha - Tuze rychle skončil zápas finské ligy pro českého hokejistu Libora Ustrnula. V duelu svého týmu IFK Helsinky na ledě Jokeritu dostal hned v 1. minutě za potyčku trest do konce utkání. V ruské nejvyšší soutěži se hned dvakrát trefil Jan Bulis, ale jeho Chimik Moskevská oblast podlehl Kazani v prodloužení.

Finsko
H e l s i n k y - Nejlepší dva týmy finské hokejové ligy si připsaly v 58. kole základní části další vítězství.

Obhájce titulu z Oulu porazil 4:1 Jyväskylä, Jokerit zdolal v helsinském derby IFK 5:2.

Za hosty nastoupil ke svému druhému utkání ve Finsku český obránce Libor Ustrnul, dlouho ale na ledě nepobyl.

Za bitku hned v první minutě s Heleniusem dostal trest do konce zápasu.

Výsledky 58. kola:
Ässät Pori - Pelicans Lahti 3:5, Hämeenlinna - Tappara Tampere 1:2 v prodl., Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 5:2 (za domácí Kántor 0+1), Kärpät Oulu - Jyväskylä 4:1, SaiPa Lappeenranta - Blues Espoo 6:2.

Rusko
M o s k v a - Český hokejový útočník Jan Bulis vstřelil v dohrávce 46. kola ruské superligy oba góly Chimiku Moskevská oblast, jenž ale doma prohrál 2:3 s Kazaní. Vítěznou trefu zaznamenal v druhé minutě nastavení bývalý Bulisův spoluhráč z Montrealu Canadiens Oleg Petrov.

Výsledek 46. kola:
Chimik MO - Kazaň 2:3 v prodl. (za domácí Bulis 2+0).

Slovensko
B r a t i s l a v a - Hokejisté Dukly Trenčín podlehli na ledě Skalice 0:2. Druhému týmu tabulky se letos proti Skalici vůbec nedaří, po třech zápasech venku má hrozivé skóre 0:12.

Výsledky 47. kola: Skalica - Trenčín 2:0.

Švédsko
S t o c k h o l m - Český obránce Jiří Marušák zaznamenal jednu ze šesti branek Djurgaardenu do sítě Linköpingu v dnešním 41. kole švédské hokejové ligy a bodoval již ve čtvrtém zápase po sobě. V čele tabulky zůstává s patnáctibodovým náskokem tým HV 71, pod jeho výhru 6:2 nad Timrou se podepsal jednou asistencí také Jan Hrdina.

Výsledky 41. kolo:
Djurgaarden - Linköping 6:0 (Marušák 1+0), Frölunda - Södertälje 3:4 v prodl., HV 71 - Timra 6:2 (za domácí Hrdina 0+1), Lulea - Brynäs 2:3 v prodl., Mora - Färjestad 1:4.

Švýcarsko
B e r n - Český hokejový útočník Josef Marha se parádně předvedl na ledě Fribourgu, když při výhře svého Davosu 8:3 v dohrávce 37. kola švýcarské ligy zaznamenal hattrick.

Jeden gól dal rovněž Zdeněk Kutlák při střeleckých hodech v utkání mezi Ambri a Langnau. Dařilo se i obránci Radku Hamrovi, jenž otevřel skóre vítězného utkání Klotenu s Luganem (3:2).

37. kolo: Fribourg - Davos 3:8 (za hosty Marha 3+0).

43. kolo: Ambri/Piotta - Langnau 9:6 (za domácí Kutlák 1+0), Bern - Rapperswil 5:1, Kloten - Lugano 3:2 (za domácí Hamr 1+0), Ženeva - Curych 4:5 v prodl.