Slovan a Zvolen jsou už v semifinále

• 1
Na Slovensku znají první semifinalisty hokejové extraligy. Hráčům Slovanu a Zvolena stačili jen čtyři zápasy k postupu. V Rusku hokejisté Avandgardu Omsk porazili Čerepovec 2:1 v prodloužení. Podíleli se na tom i Tomáš Vlasák a Pavel Patera. Vlasák dal první gól z Paterovy nahrávky. Tomáš Chlubna se zaskvěl ve Finsku, kde v dresu Jyväskylä dal v 60. kole dva góly týmu Pelicans Lahti a pomohl k výhře 5:0. Češi úřadovali i v utkání IFK Helsinky s Lukko Rauma. Obránce Marek Židlický a útočníci Roman Vopat s Františkem Mrázkem nastříleli všechny tři góly domácích, kteří nakonec s Raumou remizovali i po prodloužení 3:3. Vopat ještě jednou asistoval.

Slovensko - čtvrtfinále play off, 4. zápasy:
MsHK ŠKP Žilina - Slovan Slovnaft Bratislava 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Čacho, 52. Húževka - 21. a 45. Kuľha, 9. Junas, 44. Seman. Rozhodčí: Beniač - Bednár, Štec. Vyloučení: 5:6, navíc Harant (Žilina) 10 minut. Využití: 0:1. Diváků: 2500. Konečný stav série: 0:4.
ŠKP Poprad - HKm Zvolen 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 18. Valigura, 32. P. Segľa - 7. Paciga, 33. Török, 52. Klouda, 55. Bokroš, 57. Longauer. Rozhodčí: Kontšek - Miľovčík, Halecký. Vyloučení: 4:6, navíc Gallo (Zvolen) 10 minut. Využití: 1:1. Diváků: 1536. Konečný stav série 0:4.

Rusko - 50. kolo
Chabarovsk - HK CSKA Moskva 3:5, Novokuzněck – Novosibirsk 0:2, Omsk - Čerepovec 2:1 v prodl. (za domácí Vlasák 1+0, Patera 0+1), Ufa - Čeljabinsk 3:2, Magnitogorsk - Spartak Moskva 2:1, Togliatti - Jaroslavl 3:1, Nižněkamsk - Petrohrad 5:2, Kazaň - Perm 1:2, Dynamo Moskva - Křídla Sovětů Moskva 3:2.

Finsko - 60. kolo
IFK Helsinky - Lukko Rauma 3:3 po prodl. (za domácí Židlický 1+0, Vopat 1+1 a Mrázek 1+0), Ilves Tampere - Kärpät Oulu 0:3 (Ton 1+0), Jyväskylä - Pelicans Lahti 5:0 (Chlubna 2+0), SaiPa Lappeenranta - Hämeenlinna 2:6 (za hosty Kucharčík 1+0, Balaštík 1+1 a Sičák 0+1), TPS Turku - Jokerit Helsinky 2:0, Ässät Pori - Tappara Tampere 1:0.