Rosa zařídil výhru moskevského Dynama

Moskva - Dvěma góly a dvěma asistencemi zařídil český útočník Pavel Rosa vítězství hokejistů Dynama Moskva na ledě Novokuzněcka (4:2) v 18. kole ruské ligy. U obou branek poražených byl jeho krajan Angel Nikolov, který se trefil jednou a na další gól přihrál.

V Permu nevydržel souboj českých brankářů ani deset minut. Vladimír Hudáček opustil v 10. minutě branku poté, co Čerepovec rychle otočil stav na 2:1. Další dva slepené góly na druhé straně vyhnaly z branky v 15. minutě i Dušana Salfického.

Ani vedení 4:2 však nejhoršímu celku soutěže k překvapení proti lídrovi nestačilo a Čerepovec vyhrál 6:4. Na 4:4 vyrovnával v 48. minutě český bek Aleš Píša.

Do střelecké listiny se zapsali čeští hokejisté i v duelu Novosibirsku s Magnitogorskem. Domácím pomohl k vítězství 3:1 trefou Miloslav Gureň, čestný úspěch týmu Marka Sýkory zaznamenal Petr Sýkora. Gólman Roman Málek opět zůstal jen na lavičce.

Jaroslav Bednář měl podíl na remíze Omsku v Kazani, když snížil na začátku třetí třetiny na 2:3. O deset minut později jeho tým vyrovnal.

Výsledky - 18. kolo
CSKA Moskva - Petrohrad 3:0, Kazaň - Omsk 3:3 po prodl. (Hlinka 0+1 - Bednář 1+0), Novokuzněck - Dynamo Moskva 2:4 (Nikolov 1+1 - Rosa 2+2), Jaroslavl - Ufa 5:2, Perm - Čerepovec 4:6 (za hosty Píša 1+0), Nižněkamsk - Voskresensk 5:3, Novosibirsk - Magnitogorsk 3:1 (Gureň 1+0 - P. Sýkora 1+0), Spartak Moskva - Togliatti 2:1.

FINSKO
Hokejisté IFK Helsinky zdolali ve finské lize Pelicans Lahti 2:1 až v prodloužení. Domácí otevřeli skóre už po 91 vteřinách a asistencí k úvodnímu gólu přispěl
český obránce Marek Židlický. Lahti ale sedm minut před koncem vyrovnalo a rozhodnout tak muselo prodloužení.

Výsledek
IFK Helsinky - Pelicans Lahti 2:1 v prodl. (za domácí Židlický 0+1).

NĚMECKO

Český hokejový útočník Patrik Augusta vstřelil v devátém kole německé ligy dva góly Mannheimu. Ze strany domácího Hannoveru to ale bylo vše a na úspěch to
zdaleka nestačilo, střelci vedoucího týmu soutěže totiž skórovali hned sedmkrát.

Výsledky - 9. kolo:  Hannover - Mannheim 2:7 (za domácí Augusta 2+0), Norimberk -
Iserlohn 9:2, Augsburg - Kolín nad Rýnem 6:5, Kassel - Krefeld 2:4, Wolfsburg - Düsseldorf 6:2, Hamburk - Eisbären Berlín 1:3, Ingolstadt - Frankfurt 5:4.

ŠVÝCARSKO
Čeští legionáři ve švýcarské hokejové lize Michal Grošek i Josef Marha si dnes v 11. kole shodně připsali po jedné asistenci, k vítězství svých týmů ale
nepomohli. Nejtrestanější hráč soutěže Grošek podlehl s Ženevou Klotenu 2:4, Marhův Davos remizoval na ledě Zugu 1:1.

Výsledky - 11. kolo:  Ženeva - Kloten 2:3 (za domácí Grošek 0+1), Curych - Fribourg
1:4, Zug - Davos 1:1 po prodl. (za hosty Marha 0+1).

SLOVENSKO
Slovan Bratislava využil zaváhání hokejistů ze Zvolena a ujal se vedení v extralize. Tým ze slovenské metropole jako jediný v 12. kole soutěže potvrdil roli favorita a porazil Žilinu 3:2, byť ještě tři minuty před koncem prohrával.

Dosud vedoucí Zvolen jen remizoval v Nitře 1:1. Hosté sice vedli i díky asistenci českého obránce Petra Krátkého, ale Nitra dokázala vyrovnat a změnu nepřineslo ani prodloužení.

Totéž potkalo Trenčín, který se všemi hvězdami z NHL nevyhrál v Popradu a získal jen bod za výsledek 2:2. Podílel se na tom i český obránce Miroslav Javín přihrávkou na vyrovnávací gól.

Výsledky - 12. kolo
Liptovský Mikuláš - Dubnica 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
24. a 59. Pleva, 41. a 55. Kriška, 49. Rud. Huna - 30. a 40. Kristín. Rozhodčí: D. Konc - Gajan, M. Grečko. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 2369.

Trenčín - Poprad 2:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
12. Starosta, 26. Hossa - 9. a 46. Škovira. Rozhodčí: Ország - Halecký, Rohoň. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3506.

Nitra - Zvolen 1:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
44. J. Kováčik - 6. Cibuľa. Rozhodčí: Jung - Gašparík, Višňovský. Vyloučení: 2:5, navíc Rajčák (Zvolen) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3800.

Slovan Bratislava - Žilina 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
45. a 60. Hujsa, 57. Hecl - 31. Kontšek, 55. Gálik. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Kubuš. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4508.